rozwiń zwiń
AniaP

Profil użytkownika: AniaP

Nie podano miasta Kobieta
Status Czytelniczka
Aktywność 7 lata temu
136
Przeczytanych
książek
433
Książek
w biblioteczce
49
Opinii
422
Polubień
opinii
Nie podano
miasta
Kobieta
Dodane| 6 cytatów
Ta użytkowniczka nie posiada opisu konta.

Opinie


Na półkach: , ,

Jedną z najbardziej wciągających książek, które ostatnio przeczytałam, była książka Nory Roberts "Lasy w płomieniach". Opowiada o losach strażaków - spadochroniarzy, na co dzień skaczących w sam głąb pożarów, by zatrzymać żywioł szalejący w lasach. Barwne opisy walki z ogniem, pot, krew i przeraźliwe zmęczenie budzą ogromy podziw do pracy strażaków, a ich niezwykła odwaga jest imponująca. Jednak nie tylko pracą żyją, pojawia się też miejsce na przyjaźń czy miłość. Jedno z uczuć zaczyna się rodzić m.in. pomiędzy główną bohaterką książki, Rowan, kobietą silną, niezależna i wiedzącą czego chce, a Gullem - nowym członkiem w ekipie, odznaczającym się sporą pewnością siebie. Czyli krótko mówiąc: taka mieszanka wybuchowa.

W książce znajdziemy również wątek kryminalny, który nadaje książce charakteru. Są morderstwa, podejrzani i obawa oto, co dalej się wydarzy, kto może być następny. Przyznam, że jako książek typowo kryminalnych nie czytam, więc wielokrotnie miałam ciarki na plecach i czułam szybsze bicie serca w kulminacyjnych momentach, a już w szczególności w końcówce książki. Mimo że domyślałam się, kto za tym wszystkim stoi, to ani trochę nie żałuję, że sięgnęłam po tę książkę.

Bardzo mi się podobała i wciągnęła mnie na tyle, że za każdym razem jak musiałam się od niej oderwać, to żałowałam, że na jakiś czas muszę się rozstać z bohaterami. Podobne odczucia miałam, czytając "Czarne Wzgórza", więc jestem pewna, że sięgnę też po inne książki Nory Roberts. A swoją drogą - nie do końca rozumiem, dlaczego uznana jest za pisarkę "dla starszych pań", przez co wiele osób jest do niej uprzedzona, osobiście nie widzę różnicy pomiędzy nią a np. Evansem czy Ahern. Więc jeśli lubicie tych autorów i szukacie czegoś lekkiego na zbliżające się wiosenne wieczory, to koniecznie po nią sięgnijcie. Bardzo polecam.

Jedną z najbardziej wciągających książek, które ostatnio przeczytałam, była książka Nory Roberts "Lasy w płomieniach". Opowiada o losach strażaków - spadochroniarzy, na co dzień skaczących w sam głąb pożarów, by zatrzymać żywioł szalejący w lasach. Barwne opisy walki z ogniem, pot, krew i przeraźliwe zmęczenie budzą ogromy podziw do pracy strażaków, a ich niezwykła odwaga...

więcej Pokaż mimo to


Na półkach: ,

"Dziewczyny atomowe" to opowieść o mieście - widmo. O mieście, którego nie ma na mapach. O którym nie można mówić. A podając adres, zostanie on zamazany. To miasto - tajemnica. Ukryte przed światem.

Dziś już wiemy, że to miasto to Oak Ridge, znajdujące się w stanie Tennessee. Strzeżone przez południowe Appalachy. Zbudowane na szybko w czasie wojny w 1942 r. Przeznaczone do jednego celu, tak zwanego "Projektu Manhattan", gdzie pracowano nad pewnym "Gadżetem".

Kilkadziesiąt tysięcy ludzi, głównie młodych, skuszonych wyższym wynagrodzeniem i przyczynieniem się do zakończenia wojny, zjechało się do owego tajemniczego miasta i przystąpiło do pracy, o której nie można było mówić. Każda z osób miała wyznaczone zadanie do wykonania, ale nie wiedziała, co właściwie robi. A pytań lepiej było nie zadawać. Ciekawość tu nie była mile widziana. I tak przez 2 lata tysiące kobiet i mężczyzn mieszkających w Oak Ridge, pracowało, bawiło się, zakochiwało, zakładało rodziny, uprawiało sporty, funkcjonowało niemal jak w każdym innym miejscu, tyle że pod bacznym okiem innych. Byli inwigilowani. Ale nie mieli pojęcia o tym, że tak bardzo zmienią losy świata.

Bo tu budowano najpotężniejszą dotychczas broń. Bombę atomową. Świat dowiedział się o niej 6 sierpnia 1945 r, kiedy to po raz pierwszy użyto jej w ataku na Hiroszimę. A 3 dni później na Nagasaki. I tak zaczęła się era atomowa.

Denise Kiernan przez 7 lat pracowała nad książką "Dziewczyny atomowe", pokazując nam, że to w rękach m.in. takich kobiet jak: Kattie, Virginia, Jane czy Celia, ważyły się losy wojny i świata. Dzięki opowieściom tych kobiet możemy zobaczyć z bliska spory kawałek naszej historii, więc naprawdę warto sięgnąć po tę książkę. Bo skłania do refleksji i rodzi wiele pytań, choć na większość z nich odpowiedzi nigdy nie uzyskamy.

"Dziewczyny atomowe" to opowieść o mieście - widmo. O mieście, którego nie ma na mapach. O którym nie można mówić. A podając adres, zostanie on zamazany. To miasto - tajemnica. Ukryte przed światem.

Dziś już wiemy, że to miasto to Oak Ridge, znajdujące się w stanie Tennessee. Strzeżone przez południowe Appalachy. Zbudowane na szybko w czasie wojny w 1942 r. Przeznaczone...

więcej Pokaż mimo to


Na półkach: , ,

Są takie książki, obok których nie da się przejść obojętnie. Siedzą w naszych głowach. Pozostają w myślach. Są takie książki, które poruszają dogłębnie, ukazując ludzką dobroć, bezinteresowność i ucząc pokory. Są takie książki, w których każde słowo jest ważne. Trafione. Dokładnie tam gdzie powinno być. Są też takie, które chwytają za serce swoją prostotą. I takie, które pokazują życie i śmierć, jednocześnie balansując na cienkiej granicy pomiędzy jednym a drugim. Taka jest właśnie "Zorkownia".

Jest też Ona, kobieta o gołębim sercu, autorka "Zorkowni", Agnieszka Kaluga. Od kilku lat wolontariuszka w hospicjum. "Zorkownia" to jej hospicyjna myślodsiewna. To zapis myśli okołochorobowych. Okołorakowych. O przemijaniu. Ale i pełnych wsparcia - zwykłą rozmową, dobrym słowem, gestem, życzliwym uśmiechem. Potrzymaniem za rękę w tych trudnych chwilach i pogłaskaniem po głowie. A czasem po prostu byciem obok, bo i pomilczeć razem jest raźniej. Spędzeniem czasu z tymi, którzy mają go już tak niewiele.

Ile ludzi, tyle historii. Ale łączy je jedno - wszystkie zmierzają ku jednemu. Jedni są młodzi, inni już starsi. Tacy co mają całe życie przed sobą i tacy, co mówią "Wszystko, co najważniejsze, mi się przydarzyło... Pora umierać". Jedni są zupełnie samotni, drudzy odchodzą otoczeni liczną rodziną. Wyjąc z bólu lub przez niepogodzenie się z sytuacją, która odbiera człowieczeństwo.

Jest Gosia, pisząca list do swojej małej córeczki. Marek, chcący wypłynąć z wędką na jezioro. Jacek - wojskowy. Stasia, która musiała zmierzyć się z białaczką córki i wnuczki. Profesor, pogodzony z własnym losem. Albert, co lubi szparagową. Kazimierz o dziecięcych oczach. I Bogusia o aksamitnym policzku. Tych historii jest o wiele więcej. Tak różne, a zarazem tak podobne do siebie.

Agnieszka Kaluga przyrzekała swojej umierającej, dziesięciodniowej córeczce, że da sobie radę, że nie utonie. I radzi sobie najlepiej jak umie, oddając swoją całą dobroć i serce innym. Tak bardzo ją podziwiam.

"Zorkownia" to blog wydany na papierze, w formie książki.
zorkownia.blogspot.com

Moim zdaniem to najważniejsza i najlepsza książka.
Na równi z "Chustką" Joanny Sałygi.

Przeczytajcie.

Są takie książki, obok których nie da się przejść obojętnie. Siedzą w naszych głowach. Pozostają w myślach. Są takie książki, które poruszają dogłębnie, ukazując ludzką dobroć, bezinteresowność i ucząc pokory. Są takie książki, w których każde słowo jest ważne. Trafione. Dokładnie tam gdzie powinno być. Są też takie, które chwytają za serce swoją prostotą. I takie, które...

więcej Pokaż mimo to

Więcej opinii

Aktywność użytkownika AniaP

z ostatnich 3 m-cy

Tu pojawią się powiadomienia związane z aktywnością użytkownika w serwisie


ulubieni autorzy [12]

Maureen Lee
Ocena książek:
6,9 / 10
25 książek
1 cykl
33 fanów
Tomek Michniewicz
Ocena książek:
7,7 / 10
6 książek
0 cykli
Pisze książki z:
374 fanów
Emily Giffin
Ocena książek:
6,4 / 10
12 książek
2 cykle
946 fanów

Ulubione

Cecelia Ahern P.S. Kocham Cię Zobacz więcej
Christiane Felscherinow My, dzieci z dworca ZOO Zobacz więcej
Cecelia Ahern P.S. Kocham Cię Zobacz więcej
Cecelia Ahern P.S. Kocham Cię Zobacz więcej
Cecelia Ahern P.S. Kocham Cię Zobacz więcej
Richard Paul Evans Papierowe marzenia Zobacz więcej
Joanna Sałyga Chustka Zobacz więcej
Cecelia Ahern PS Kocham Cię Zobacz więcej
Anne Frank Dziennik Zobacz więcej

Dodane przez użytkownika

Wojciech Jagielski Trębacz z Tembisy Zobacz więcej
Joanna Sałyga Chustka Zobacz więcej
Joanna Sałyga Chustka Zobacz więcej
Richard Paul Evans Papierowe marzenia Zobacz więcej
Damien Echols Życie po śmierci Zobacz więcej
Damien Echols Życie po śmierci Zobacz więcej

statystyki

W sumie
przeczytano
136
książek
Średnio w roku
przeczytane
11
książek
Opinie były
pomocne
422
razy
W sumie
wystawione
136
ocen ze średnią 8,2

Spędzone
na czytaniu
760
godzin
Dziennie poświęcane
na czytanie
12
minut
W sumie
dodane
6
cytatów
W sumie
dodane
0
książek [+ Dodaj]