Martina 
kobieta, Wrocław, status: Czytelniczka, dodała: 2 książki, ostatnio widziana 14 godzin temu
Teraz czytam
  • Gra Anioła
    Gra Anioła
    Autor:
    W mrocznej, niebezpiecznej i niespokojnej Barcelonie lat dwudziestych, młody pisarz, żyjący obsesyjną i niemożliwą miłością, otrzymuje od tajemniczego wydawcy ofertę napisania książki, jakiej jeszcze...
    czytelników: 35693 | opinie: 1442 | ocena: 7,63 (19688 głosów) | inne wydania: 1

Pokaż biblioteczkę
Aktywności (z ostatnich 3 miesięcy)
2018-09-14 15:51:30

Dziękuję za wyróżnienie!

więcej...
 
2018-09-13 21:19:56

Nazywam się Desideria Soria, ale mieszkańcy Bicho Raro mówią na mnie Desgarrar. Odkąd przyszłam na świat słyszę wciąć wrogie szepty – „desgarrar, desgarrar ..”, moje przekleństwo. Desgarrar po hiszpańsku oznacza łza, a moje łzy sieją spustoszenie, gdziekolwiek spadną. O mojej rodzinie mówią, że czyni cuda, a w dniu kiedy zapragnęłam by cud mojego życia się zakończył, poznałam człowieka, dzięki... Nazywam się Desideria Soria, ale mieszkańcy Bicho Raro mówią na mnie Desgarrar. Odkąd przyszłam na świat słyszę wciąć wrogie szepty – „desgarrar, desgarrar ..”, moje przekleństwo. Desgarrar po hiszpańsku oznacza łza, a moje łzy sieją spustoszenie, gdziekolwiek spadną. O mojej rodzinie mówią, że czyni cuda, a w dniu kiedy zapragnęłam by cud mojego życia się zakończył, poznałam człowieka, dzięki któremu mogę opowiadać swoją historię. Kiedy najkrótsza noc roku leniwie ustępowała pierwszym promieniom słońca stałam na krawędzi urwiska gotowa raz na zawsze zakończyć przeklęte już od pierwszego dnia życie. Brzydziłam się swoim życiem i ludźmi, którzy uczynili je jeszcze bardziej wstrętne. Byłam odmieńcem. Płakałam, a wszystko wokół mnie umierało. Zamilkły odgłosy świerszczy, sowa zakończyła swe nocne pohukiwanie, a liście z zielonych dotąd drzew, zaczęły z nostalgią opadać zmieniając swój kolor na brzydki i bury. Wówczas usłyszałam bolesne syyyknięcie, rozejrzałam się nerwowo w poszukiwaniu sprawcy tych dźwięków. Węża może? I znów – syyyyk. I jeszcze głośniej – syyyk. Ziemia pode mną gwałtownie zadrżała i wtedy go ujrzałam. Był cały porośnięty mchem. Mężczyzna. Przerażona opuściłam jego ciało, które dotychczas nieświadomie, ale jednak przydeptywałam. Z wyraźnym trudem wyszeptał – „Płacz proszę, bym mógł zapomnieć kim jestem”. Więc lałam swe łzy w milczeniu, rzewnie jak na Desgarrar przystało, a z każdą kolejną łzą mech boleśnie zdawał się ustępować z ciała mężczyzny.

pokaż więcej

więcej...
 
2018-09-13 09:57:55
Dodała książkę na półkę: Teraz czytam
 
2018-09-13 09:57:26
Dodała książkę na półkę: Przeczytane

„Książki są lustrem: widzisz w nich tylko to co, już masz w sobie.” Kiedy trzymasz w dłoni ostatnią stronę czytanej właśnie książki, doskonale zdajesz sobie sprawę, że jest to koniec pewnej historii. Wiesz też, że historia ta choć nie zawsze tak wyraźnie jak dzisiejszego dnia, to jednak będzie Ci towarzyszyć przez bardzo długi czas. Nie zapomnisz. Dlatego właśnie tak okrutnie brzmi tytuł... „Książki są lustrem: widzisz w nich tylko to co, już masz w sobie.” Kiedy trzymasz w dłoni ostatnią stronę czytanej właśnie książki, doskonale zdajesz sobie sprawę, że jest to koniec pewnej historii. Wiesz też, że historia ta choć nie zawsze tak wyraźnie jak dzisiejszego dnia, to jednak będzie Ci towarzyszyć przez bardzo długi czas. Nie zapomnisz. Dlatego właśnie tak okrutnie brzmi tytuł cyklu, który rozpoczyna „Cień wiatru” – cmentarz zapomnianych książek... Carlos Ruiz Zafón stworzył piękną, klimatyczną historię osadzoną w secesyjnej i powojennej Barcelonie. Dla mnie jako czytelnika „Cień wiatru” jest opowieścią niezwykłą, stwarza wrażenie, że to nie ludzie, a książki są jej największymi bohaterami. To istna perełka, która bardzo wyraźnie pokazuje ogromny wpływ książek na nasze zachowania, wrażliwość, mówiąc w dużym uproszczeniu – na życie. Niezwykle mocno polecam zarówno pożeraczom książek, jak i zupełnie początkującym czytelnikom. „On żył w swoich książkach. To ciało, które trafiło do kostnicy, to tylko cząstka Juliana. Jego dusza jest w jego opowieściach. Kiedyś go zapytałam, na kim się wzoruje, tworząc swoich bohaterów, a on odpowiedział mi, że na nikim. Że wszyscy jego bohaterowie to on sam.”

pokaż więcej

 
2018-09-05 15:46:59
Dodała książkę na półkę: Przeczytane

Ogromnie zaskoczyła mnie ta książka! Po pierwsze myślałam, że jest to typowa powieść kryminalna, tymczasem „Odnajdziesz się sam” jest bardzo fantastyczna i jeszcze bardziej naukowa. Po drugie autor, Władimir Sawczenko nie ma wykształcenia humanistycznego, a jest z zawodu inżynierem elektroniki. Czy moje zaskoczenie jest pozytywne? Tak, choć przyznać muszę, że książka przez swoją dość zawiłą... Ogromnie zaskoczyła mnie ta książka! Po pierwsze myślałam, że jest to typowa powieść kryminalna, tymczasem „Odnajdziesz się sam” jest bardzo fantastyczna i jeszcze bardziej naukowa. Po drugie autor, Władimir Sawczenko nie ma wykształcenia humanistycznego, a jest z zawodu inżynierem elektroniki. Czy moje zaskoczenie jest pozytywne? Tak, choć przyznać muszę, że książka przez swoją dość zawiłą fabułę, naukową terminologię, a przy tym dużą dawkę zjawisk fantastycznych jest książką trudną, ale ciekawą. Zdecydowanie nie jest to tytuł na jeden wieczór, ale myślę, że i mimo to warto zagłębić się w bardzo osobliwą ukraińską literaturę lat siedemdziesiątych XX wieku. „– Proszę wypisać przepustkę na wyniesienie zwłok. – A gdzie zwłoki? – Zaraz będą. (Strzela do siebie). – Masz babo placek! A kto je wyniesie?”

pokaż więcej

 
2018-08-28 07:20:54
Dodała książkę na półkę: Przeczytane

„Niepewność, wiesz co to jest? To coś najgorszego. To trucizna, która może Cię zabić.”, Guillaume Musso stworzył niezwykłą historię, w której niepewność gra główną rolę. Przerażający sekret, głęboko skrywana tożsamość, dociekliwe śledztwo i wielka, nieznająca granic miłość. „Dziewczyna z Brooklynu” naprawdę zasłużyła na miano bestsellera, wciąga w sam środek porażająco interesujących i... „Niepewność, wiesz co to jest? To coś najgorszego. To trucizna, która może Cię zabić.”, Guillaume Musso stworzył niezwykłą historię, w której niepewność gra główną rolę. Przerażający sekret, głęboko skrywana tożsamość, dociekliwe śledztwo i wielka, nieznająca granic miłość. „Dziewczyna z Brooklynu” naprawdę zasłużyła na miano bestsellera, wciąga w sam środek porażająco interesujących i następujących wielce dynamicznie wydarzeń. Polecam! „Kiedy sylwetka zrobiła się wyraźniejsza, żandarm ujrzał wycelowaną w siebie broń. Zdumiony otworzył usta, ale nie był w stanie nic powiedzieć. Linia graniczna. Winien, nie winien? Najwyraźniej ktoś inny zdecydował za niego. Pochylił głowę w geście poddania. W końcu może to lepiej… - pomyślał, zanim eksplodowała mu czaszka.”

pokaż więcej

 
2018-08-20 22:08:41

„Gdzie Ci mężczyźni, prawdziwi tacy?”
Nieczęsto spotykamy się z pojęciem społeczności matriarchalnej, brzmi obco, majestatycznie, tajemniczo.. Przyznam, że kiedy przydzielono mi w redakcji temat AGROTURYSTYKA, obawiałam się, że ominęła mnie wieść o przedwczesnej emeryturze. Jakże mocno się myliłam! Początkowo planowałam chować się przed grudniowym mrozem w kilku wybranych podlaskich domostwach...
„Gdzie Ci mężczyźni, prawdziwi tacy?”
Nieczęsto spotykamy się z pojęciem społeczności matriarchalnej, brzmi obco, majestatycznie, tajemniczo.. Przyznam, że kiedy przydzielono mi w redakcji temat AGROTURYSTYKA, obawiałam się, że ominęła mnie wieść o przedwczesnej emeryturze. Jakże mocno się myliłam! Początkowo planowałam chować się przed grudniowym mrozem w kilku wybranych podlaskich domostwach agroturystycznych. Swego rodzaju WAKACJE, chwila relaksu, a dalej krótka charakterystyka, diagram, tabelka, ot prosty reportaż i do domu.
Wschodniopolskie Terechy choć nie były celem mojej podróży okazały się być miejscem, w którym spędziłam pięć dni, o pięć dni więcej niż planowałam. To właśnie w tej maleńkiej wiosce po raz pierwszy zetknęłam się z matriarchatem. Postanowiłam zgłębić temat, ponieważ niewiarygodnie zaskakująca była dla mnie koncentracja całej społeczności wokół kobiet. W Terechach władza, SIŁA zdecydowanie okazała się być kobietą.
PODRÓŻ ZIMOWA pobudziła ciekawość do zgłębiania sposobu funkcjonowania społeczeństwa, zmian w niej zachodzących, w szczególności społeczeństw tak charakterystycznych.

Już w najbliższym numerze opublikujemy reportaż, dzięki któremu nasi czytelnicy poznają struktury, reguły oraz procesy występujące w społeczeństwach matriarchalnych, ale i ujawnimy problematykę wiążącą się z funkcjonowaniem takiego społeczeństwa. Do zobaczenia!

pokaż więcej

więcej...
 
2018-08-19 21:14:05
Dodała książkę na półkę: Przeczytane
Autor:

Zastanawia mnie, czy Lew Tołstoj świadom był tego, jak wielki sukces odniesie „Anna Karenina”? Pierwszy tom powieści przybliża nam historię wielkiego rosyjskiego romansu Anny Kareniny i Aleksego Wrońskiego, jego początki i burzliwy rozwój. Zakazana miłość bohaterów to istna karuzela wzlotów i upadków, zarówno wielkich radości, ale i niekończących się wątpliwości. Warto być częścią tej... Zastanawia mnie, czy Lew Tołstoj świadom był tego, jak wielki sukces odniesie „Anna Karenina”? Pierwszy tom powieści przybliża nam historię wielkiego rosyjskiego romansu Anny Kareniny i Aleksego Wrońskiego, jego początki i burzliwy rozwój. Zakazana miłość bohaterów to istna karuzela wzlotów i upadków, zarówno wielkich radości, ale i niekończących się wątpliwości. Warto być częścią tej historii, a ogromna dawka emocji dostępna w każdym kolejnym rozdziale pozwala przeżyć to mocniej, bardziej. Poza historią kochanków tom pierwszy obejmuje mnóstwo wątków pobocznych oraz postaci takich jak Konstanty Dmitricz Lewin, siostry Kitty (Katarzyna) oraz Dolly (Daria) czy też Stiwa (Stiepan Arkadiewicz Obłoński), a życie ich na swój sposób jest wielce barwne i wyjątkowe.
„- Nie wiedziałam, że i pan jedzie. Po co pan jedzie? – zapytała opuszczając rękę, którą już trzymała na poręczy… I twarz jej ożywiła się i zajaśniała niepohamowaną radością. – Po co jadę? – powtórzył Wroński, patrząc jej prosto w oczy. – Pani wie, że jadę po to, aby być tam, gdzie i pani… Nie mogę inaczej.”

pokaż więcej

 
2018-08-13 12:37:57

Kiedy byłam małą dziewczynką mama zawsze opowiadała mi romantyczne historie o pięknych pałacach, tajemniczych ogrodach i ślicznych królewnach. Przy mamie zawsze czułam się jak KSIĘŻNICZKA, bohaterka wspaniałych, niczym baśniowych historii. Kiedy jednak mamę odebrała mi złowroga choroba jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki znalazłam się po drugiej stronie lustra, w miejscu gdzie DIABEŁ... Kiedy byłam małą dziewczynką mama zawsze opowiadała mi romantyczne historie o pięknych pałacach, tajemniczych ogrodach i ślicznych królewnach. Przy mamie zawsze czułam się jak KSIĘŻNICZKA, bohaterka wspaniałych, niczym baśniowych historii. Kiedy jednak mamę odebrała mi złowroga choroba jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki znalazłam się po drugiej stronie lustra, w miejscu gdzie DIABEŁ mówi dobranoc. Mroźna i ciemna kraina, do której zabrał mnie papa znajdowała się na północy Szwecji, a powodem, dla którego mnie tam zabrał była Theresa. Nowa żona papy pracowała jako naukowiec, badała roślinność parku narodowego Padjelanta. Nie mogę powiedzieć że Theresa była ZŁĄ MACOCHĄ, jednak nie była mamą, nie potrafiła mnie kochać przytulać, nie potrafiła opowiadać pięknych historii, była bardzo .. konkretna, jakby pozbawiona wyobraźni, a ja bardzo tego potrzebowałam. W surowym szwedzkim krajobrazie ostoję znalazłam u Nikolasa, zarządcy pobliskiej świątyni, dostojnej, klimatycznej, zbudowanej z sosnowych bali. Nikolas potrafił pięknie opowiadać mroźne, skandynawskie historie, które nierzadko dotyczyły właśnie świątyni, którą na co dzień się opiekował. Najciekawsza z nich opowiada o ARCHITEKCIE, którego zachwycił widok wypasających się na wyżynie stada reniferów, widok ten tak go uduchowił, że postanowił zbudować na wyżynie świątynię. Legenda głosi, że w KOŚCIELNYM SKARBCU bezimienny architekt umieścił RELIKWIE Eryka IX, lecz w obawie przed szabrownikami wejście do skarbca ukrył tak mocno, że po dziś dzień stanowi ono nieodkrytą tajemnicę …

pokaż więcej

więcej...
 
2018-07-30 10:54:51

Oj myślę, że każda niezakochana osoba ma tą zakochaną za małego szaleńca :) Sama jestem autorką nocnych pikników pod gwiazdami, które czasem kończyły się ucieczką z nikąd przed ulewnym deszczem - szaleniec, działający pod wpływem chwili nie zastanawia się przecież nad pogodą! Nie jest mi również obce przygotowywanie romantycznych kolacji, na których oczywiście muszą być jeszcze bardziej... Oj myślę, że każda niezakochana osoba ma tą zakochaną za małego szaleńca :) Sama jestem autorką nocnych pikników pod gwiazdami, które czasem kończyły się ucieczką z nikąd przed ulewnym deszczem - szaleniec, działający pod wpływem chwili nie zastanawia się przecież nad pogodą! Nie jest mi również obce przygotowywanie romantycznych kolacji, na których oczywiście muszą być jeszcze bardziej romantyczne niż sama kolacja owoce morza. Niestety kolacje te (przy szaleńczo niskich umiejętnościach kulinarnych) często kończyły się... Źle się kończyły. Mam jednak to szczęście, że moje wybryki nie tylko są tolerowane, ale i mimo wszystko przynoszą nam wiele radości, a już na pewno mamy z mężem co wspominać :)

pokaż więcej

więcej...
 
2018-07-22 18:49:05

Ogromnie dziękuję za wyróżnienie! Serdeczne gratulacje dla pozostałej czwórki :)

więcej...
 
2018-07-18 13:24:54

- Mamo, odnosiłaś czasem wrażenie, że droga którą wybrałaś nie przynosi Ci szczęścia, zadowolenia?
- Kochana ja od dziecka chciałam być lekarzem, Ty zresztą też. Marzyłaś o tym!
- Mhmm to znaczy …
- Jestem szczęśliwa, spełniam się zawodowo i Ty też będziesz, zobaczysz.
- No właśnie bo ja nie do końca uważam, że chce pracować …
- W szpitalu? Kochana oczywiście, że chcesz, to bardzo dobry,...
- Mamo, odnosiłaś czasem wrażenie, że droga którą wybrałaś nie przynosi Ci szczęścia, zadowolenia?
- Kochana ja od dziecka chciałam być lekarzem, Ty zresztą też. Marzyłaś o tym!
- Mhmm to znaczy …
- Jestem szczęśliwa, spełniam się zawodowo i Ty też będziesz, zobaczysz.
- No właśnie bo ja nie do końca uważam, że chce pracować …
- W szpitalu? Kochana oczywiście, że chcesz, to bardzo dobry, prestiżowy zawód! Jeszcze się przekonasz, za kilka lat, tylko skończysz stu..
- Mamo nie przekonam się.
- Słucham?
- Nie przekonam się.
- O czym Ty mówisz?
- Nie przekonam się, na zajęciach nie byłam już od kilku miesięcy.
- No i jak możesz stroić sobie ze mnie żarty?
- Mamo, nie chcę pracować na etacie, nie chcę być więźniem tego systemu. Moją pasją są podróże, takie dzikie, nieokiełznane, niezaplanowane. Mogłabym zająć się wolontariatem w miejscach tak bardzo niedostępnych na co dzień.
- Pasja, wolontariat, dzikie podróże … cóż za głupoty! Dziecko, jak mogłaś rzucić studia?! Kim Ty chcesz zostać? Podróżnikiem? Włóczykijem? Bezrobotnym?!
- Szczęśliwym człowiekiem.
- Nie wiesz co mówisz, nie wiesz! Tylko stabilna praca prowadzi do szczęś..
- Mamo wiem, wiem doskonale o czym mówię, a teraz pomimo wszystko wsiądę w transsyberyjski wehikuł i za jakiś tydzień będę piła kawę z termosu na tym małym końcu świata. Tak zamierzam żyć. Po swojemu, nie po Twojemu. Będę, jak to nazywasz włóczykijem i uwierz, nie widzę w tym nic złego, a wiesz dlaczego? Bo w końcu będę sobą.

pokaż więcej

więcej...
 
2018-07-15 17:23:58
Dodała książkę na półkę: Przeczytane
Cykl: Eberhard Mock (tom 3)

Wrocław 1919 roku i on – Eberhard Mock, nikt inny nie potrafi myśleć tak trzeźwo, trwając w pijaństwie. Sprawa czterech marynarzy, którą poznajemy w trzeciej części cyklu Marka Krajewskiego, dla głównego bohatera staje się sprawą niezwykle osobistą, prywatną. Śledztwo oraz kolejno następujące po sobie wydarzenia wskazują na to, że Mock nie jest już wyłącznie przedstawicielem policji, a... Wrocław 1919 roku i on – Eberhard Mock, nikt inny nie potrafi myśleć tak trzeźwo, trwając w pijaństwie. Sprawa czterech marynarzy, którą poznajemy w trzeciej części cyklu Marka Krajewskiego, dla głównego bohatera staje się sprawą niezwykle osobistą, prywatną. Śledztwo oraz kolejno następujące po sobie wydarzenia wskazują na to, że Mock nie jest już wyłącznie przedstawicielem policji, a niemalże palcem wskazującym psychopatycznego, brutalnego mordercy. A jeżeli nie zaintrygowała Cię sprawa czterech marynarzy (Ahoj przygodo!) to może warto sięgnąć po tą książkę by dowiedzieć się jakież to widma czają się w ciemnych wrocławskich uliczkach, polecam!
„W mieście Wrocławiu po wielkiej wojnie, nikt już nie może bezpiecznie żyć. Bo oto wampir, wampir straszliwy, przędzie jak pająk swą krwawą nić. Wampir morduje w ciemnych ulicach, a policjanci idą w trop.Z pewnych powodów śledztwo prowadzi, dzielny komisarz Eberhard Mock.”

pokaż więcej

 
Moja biblioteczka
30 29 130
Porównaj książki w Waszych biblioteczkach.
Sprawdź oceny wspólnych książek.
Tyle książek ma ten użytkownik w swojej biblioteczce.
Tyle opinii dodał ten użytkownik.
Tyle plusów otrzymał ten użytkownik za swoje wypowiedzi.
Znajomi (0)
Lista jest pusta
zgłoś błąd zgłoś błąd