Diabeł przychodzi nocą

Cykl: Ewa wzywa 07... (tom 72) | Seria: Powieść co Miesiąc
Wydawnictwo: Wydawnictwo Iskry

W latach 1955-1957 na terenie Wrocławia zabito trzech mężczyzn. Na kanwie tych autentycznych wydarzeń powstała książka autorstwa Jerzego Edigeya.

źródło opisu: Opis autorski

źródło okładki: Wydawnictwo Iskry

Agata | 2015-10-17
Na półkach: Teraz czytam, Posiadam

Opowiadania Jerzego Edigeya wydane w cyklu "Ewa wzywa 07" są, oszczędnymi w firmie, fabularyzowanymi relacjami z autentycznych śledztw milicyjnych. "Diabeł przychodzi nocą" opowiada o seryjnym mordercy grasującym we Wrocławiu w latach 50. Trzy morderstwa, trzy pozornie niezwiązane ze sobą ofiary: jubiler, kierownik transportu w wytwórni filmowej, przedsiębiorca. Wszyscy zastrzeleni tą samą bronią. Brak świadków, motywów, śledztwo stoi w miejcu. Rok później ktoś zabija z tego damego pistoletu psa. Wśród znajomych jego właściciela pojawia się znajome nazwisko...

Leokadia13 | 2017-04-11
Blasphemer | 2016-04-06