Okładka książki O naśladowaniu Chrystusa

religia
typ
papier
Beth Luis-Nion
8.17 (151 ocen i 18 opinii)

Opis książki

Uwspółcześniony przekład znanego, po Biblii najbardziej w świecie chrześcijańskim czytanego klasycznego dzieła literatury ascetyczno-mistycznej.

źródło opisu: PAX

Inne wydania

Polecamy

Opinie czytelników
arachne | 2010-12-11

To ta książka pomogła przetrwać Rotmistrzowi Pileckiemu... Nie potrafię sobie wyobrazić lepszej rekomendacji.

Evik | 2013-11-14
Przeczytana: 14 listopada 2013

Książkę streszczę jednym zdaniem, które podkreśliłam na początku czytania.

"Marnością jest pragnąć długiego życia, a nie starać się o życie dobre".

I chyba o to chodzi. Żeby być dobrym człowiekiem, żeby dobrze przejść przez życie.

Do tej pory to jedyne podkreślone zdanie.

Na końcu książki umieszczony jest indeks - wykaz rozważań dla osób w różnych potrzebach. A więc są rozważania przeznaczone dla osób zakonnych, dla studiujących teologię, dla pragnących się nawrócić, dla szukających spokoju duszy, dla cierpiących pokusy, przeciwko złym myślom.
Brak jest specjalnych rozważań dla małżonków. Ale z pewnością każdy odnajdzie tu coś dla siebie.

Jula | 2012-11-22

Myślę, że nie jest to książka, którą jak raz się przeczytało, odkłada się na półkę. Do niej wraca się co chwilę. I wciąż znajduje się w niej nowe wartości.

sulek2712 | 2013-03-16
Przeczytana: 2012 rok

Niesamowite jest to, że mimo iż napisana została kilkaset lat temu, do dzisiaj jest w stanie odcisnąć piętno na duszy współczesnego człowieka. Świetna pozycja dla człowieka uduchowionego.

Książkowo | 2011-10-12
Przeczytana: 2005 rok

Książka napisana w formie dialogu Ojca z dzieckiem. Bardzo przystępny język oraz ciekawy sposób prezentacji tematu skłaniają do refleksji nad tym, o czym się czyta.

justi | 2011-08-06

Jedna z najlepszych książek, jakie czytałam na początku dorosłego życia.

lion | 2012-02-17
Przeczytana: 2010 rok

Wprowadź te słowa w czyn, a będziesz święty!

Zosia | 2013-03-30
Na półkach: 2013, Przeczytane

Mam przy łóżku szafkę, gdzie spoczywają te książki, do których co chwilę powracam. Ta właśnie, dołączyła do tej wyjątkowej kolekcji. Tak wspaniała, że człowiek ma ochotę nauczyć się jej na pamięć.

gosia | 2012-04-12
Przeczytana: 1983 rok

wspaniała książka ,ważna dla osób chcących mieć żywą relację z Bogiem.Nic nie straciła na aktualności mimo upływu czasu.Mam ją w księgozbiorze podręcznym.

zsuiram | 2013-05-06

Jeżeli zdarzają się właśnie w twoim życiu ciężkie chwile to ta książka pomoże ci przetrwać i da nadzieje ....

Załóż konto za darmo!
Utwórz konto