Dzieje grzechu. Surrealizm w kinie polskim

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Linia Filmowa". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Ha!art
A Story of Sin. Surrealism in Polish Cinema
978-83-614-0791-1
kino, Polska, surrealizm

Książka Dzieje grzechu stanowi bezcenny przewodnik po surrealistycznej terra incognita, której zarysy autorzy zbioru rozpoznają w filmach Wojciecha Jerzego Hasa, Waleriana Borowczyka, Andrzeja Żuławskiego, Romana Polańskiego, Jana Lenicy, Piotra Szulkina, Grzegorza Królikiewicza, Lecha Majewskiego, Tadeusza Konwickiego i innych twórców. Redaktorzy książki wraz z zaproszonymi autorami podjęli się próby zrekonstruowania tradycji surrealistycznej w kinie polskim.

źródło opisu: opis wydawcy

źródło okładki: wydawca

Szeptucha | 2014-01-01
Przeczytana: 01 stycznia 2014

Połowa niektórych tekstów była nie na temat - można się było z nich dowiedzieć czegoś o Bretonie czy Lacanie, ale nie o polskim kinie.

Misia | 2012-12-17
Przeczytana: 11 lutego 2013