Kurdystan iracki u progu XXI wieku

Wydawnictwo: Księgarnia Akademicka
978-83-7188-160-2
Kurdystan, Irak, XXI wiek
Michał

Kurdystan to obszar, którego próżno szukać na mapie politycznej świata. Nie znaczy to jednak, że go nie ma. O istnieniu tej krainy przekonują od dawna sami jej mieszkańcy - Kurdowie; to oni swoimi obyczajami, językiem, utrwalaniem pamięci historycznej, działalnością kulturalną i polityczną świadczą o istnieniu narodu narodu kurdyjskiego i swojej ojczyzny Kurdystanu. Bo nie chodzi tu tylko o piędź ziemi, lecz przede wszystkim o ludzi, którzy na niej żyją. Każdy naród zamieszkuje jakieś terytorium, ale nie każdy może je nazwać własnym państwem.

źródło opisu: www.gandalf.com.pl

źródło okładki: www.gandalf.com.pl