Nick Cave

83-85318-86-0
biografia, nick cave, rock
Puppet

Biografia Nicka Cave'a.

źródło okładki: http://www.empik.com/nick-cave-johnston-ian,prod56452114,ksiazka-p

Nick Cave - człowiek czy mit?

"Muzyka z głośników cichnie. Na scenę wolno, rządkiem wchodzi The Birthday Party. Aplauz prawie żaden. Witają ich gwizdy i obraźliwe krzyki (…). Wysoki, chudy lider Nick Cave potrząsa swymi długimi, ufarbowanymi na czarną smołę, nastroszonymi jak u niesfornego bufona, a na dodatek wyolbrzymiającymi jego i tak godny uwagi wzrost włosami i wpada w zastanawiającą pozę. Ma buty na kubańskich obcasach, skórzane spodnie i koszulkę z napisem: JEZUS. Przez chwilę z pogardą spogląda na publiczność i rzuca do mikrofonu: 'Musimy zaczekać, aż nas podłączą. Przez ten czas wy możecie nas zabawiać!'"

Ian Johnston, autor biografii, jak sam twierdzi "dość naiwnie wplątał się w ten projekt, nie mając nawet pojęcia, jak wielką pracę bierze na siebie". Trzeba przyznać, że wykonał kawał dobrej roboty. Przeprowadził wywiady z większością pojawiających się w książce muzyków (korzystał także z wszelkich możliwych źródeł), pokusił się o własne, dość zgrabne i nienachalne...

Emilia Esss | 2011-09-13
Przeczytana: 12 września 2011

To niesamowite jak muzyczny świat jest ze sobą powiązany. Kto by pomyślał że The Sisters of Mercy supportowało niegdyś The Birthday Party i został on oceniony przez jednego z członków tegoż zespołu (Micka Harvey’a) jako „najgorszy zespół jaki kiedykolwiek wspierał TBP” ? Przecież Mr. Eldritch i spółka zostali w wkrótce jednym z najsłynniejszych brytyjskich grup rockowych, a obecnie nie ma chyba człowieka (miejmy nadzieje…), któremu ich nazwa nie obiła się o uszy. Idąc dalej tropem ciekawostek od których aż kipieje książka Ian’a Johnsona – kto wpadł by na to, że Nick Cave inspirował się takimi wykonawcami jak Hank Williams (którego należy kojarzyć z muzyką country), Simon i Garfunkel, Bob Dylan czy Leonard Cohen, a nawet dość undergroudowy Quicksilver Messenger Service (może stąd niektóre z tytułów na Let In Love jak Do You Love Me ?, Do You Love Me Part 2 , analogicznie do kawałków z Happy Trails Who Do You Love Part 1, Who Do You Love Part 2 ? – to już jednak moje osobiste...

gumby | 2016-09-11
Przeczytana: 08 września 2016

Na tapetĘ, zA wyjątkiem, wszem I wobec, ilość rzeczowników policzalnych, a nade wszystko absurdalne zdrobnienia (heroinka?!?) - tłumaczenie nie do przyjęcia

dzejson | 2015-03-31
Przeczytana: 03 marca 2013

Biografia mojego ulubionego muzyka! Zajawka na maksa!

Dzolina | 2016-06-30

Bardzo dobra biografia!