Wakacje za pół ceny

Wydawnictwo: G+J
978-83-7596-090-7
podróże, wakacje
Miss_Jacobs

W książce Wakacje za pół ceny autorka dzieli się swoimi doświadczeniami z wieloletniego podróżowania po świecie. Przekonuje, że skromne fundusze nie muszą nas powstrzymać przed poznaniem odległych, fascynujących miejsc na całym świecie. W książce podpowiada, gdzie warto wyruszyć, jak przygotować się do podróży, gdzie szukać niezbędnych informacji, tanich noclegów i co w danym miejscu trzeba zobaczyć. Opisuje wiele ciekawych miejsc wartych odwiedzenia i sposoby na niedrogie dotarcie do nich.

„Podczas wielu lat, kiedy jeździłam za bliższą czy dalszą granicę, na własne konto czy wysyłana przez redakcje, rzadko kiedy cierpiąc na nadmiar środków, nauczyłam się jak dotrzeć do celu, przenocować i jeść najtaniej, w jaki sposób to sobie załatwić. Zarówno jeżdżąc z grupami jako pilot, jak i podróżując na własną rękę zauważyłam, że nadal jako nacja jesteśmy nieśmiali w podbijaniu świata. W większości przypadków podstawową barierą stanowią skromne fundusze. To właśnie dla takich osób jest ta książka – zwykłych ludzi, a nie starych wyjadaczy, którzy doskonale wiedzą jak eksplorować świat. Zgromadzone w tym swoistym podręczniku informacje i wskazówki mają nauczyć jak najtaniej zorganizować podróż w wymarzonym kierunku: korzystać z informacji w Internecie, wybierać oferty linii lotniczych, hoteli, schronisk, wyszukiwać promocje oraz wykorzystywać zniżki dla różnych kategorii podróżnych. Książkę uzupełniają wypowiedzi dziennikarzy-podróżników, a także przedstawicieli różnych innych zawodów, którzy dzielą się swoimi uwagami na temat rozmaitych metod zwiedzania naszego globu.
Świat stoi otworem nie tylko dla bogatych – można go poznać, dysponując nawet skromnymi środkami.”
ze wstępu

źródło opisu: Wydawca

źródło okładki: Wydawca

Matacz | 2011-08-29
Przeczytana: 2011 rok

Wakacje za pół ceny? brzmi świetnie. Jednak jest małe "ale". Książka jest idealną pozycją dla osoby młodej, dopiero zaczynającej podróżowanie. Ja niestety już czytałem parę artykułów na ten temat i muszę stwierdzić, że porady Pani Ani są dość podstawowe. Wiadomo, że im wcześniej zarezerwujemy lot tym taniej. Nowością również nie jest, że warto ograniczyć bagaż. Polecanie noclegów w hostelach też nie jest odkrywcze. Tak więc jak dla mnie, czyli dla osoby która już w paru miejscach była pozycja zdecydowanie za słabo-zaawansowana, jednak tak jak mówiłem, gdy ktoś nie miał do tej pory styczności z tanim podróżowaniem, jest to dla niego "elementarz", dzięki któremu nauczy się zwiedzać nie wydając na to fortuny :)

Nelaime | 2015-04-04
Przeczytana: 04 kwietnia 2015