Europa za pół ceny

Wydawnictwo: National Geographic
Europa za pół ceny
978-83-7596-367-0
Camille

Jak podróżować w kryzysie ogarniającym nasz kontynent? Czy można maksymalnie dużo zobaczyć i jednocześnie jak najmniej wydać? A przede wszystkim nie stracić energii jeszcze przed startem, gubiąc się w gąszczu internetowych informacji? Autorka przewodnika, która zna Europę jak własną kieszeń dostarcza w nim użytecznych narzędzi. To przede wszystkim wielka księga adresów-linków do najlepszych, stare aktualizowanych stron dotyczących transportu, noclegów, gastronomii i atrakcji poszczególnych krajów, opatrzona odpowiednim komentarzem. I mnóstwo podpowiedzi, jak można spać czy podróżować nawet zupełnie za jeden uśmiech.

źródło opisu: http://www.empik.com/europa-za-pol-ceny-klossowska...(?)

źródło okładki: empik.com

Nie jest to w pełnym tego słowa znaczeniu przewodnik, chociaż napis na okładce tak sugeruje. Jest to raczej zbiór przydatnych informacji oraz praktycznych porad i wskazówek zebranych zarówno podczas wojaży autorki jak i z internetu. Co do przydatności - świetnie nadaje się jako "starter" - mam ochotę gdzieś wyruszyć ale nie wiem jak się tam dostać, co można zobaczyć, jakie są ceny, co i gdzie warto zjeść. Tego dowiem się właśnie z tej książki. Co prawda ceny mogą być już inne ale to już mogę sobie samemu doszukać w innych źródłach (strony internetowe są podane w tekście).
Co do cen - autorka głównie podaje jej zdaniem najtańsze opcje w danym miejscu ale też wymienia i droższe (podaje np. przy noclegach co otrzymamy za daną cenę w danym kraju). Czyli mogę sobie wybrać co wolę - nocleg pod namiotem czy raczej coś innego.
Książeczka z uwagi na dobrej jakości papier jest dość ciężka i do ciągłego noszenia ze sobą w mojej ocenie się nie nadaje. Wadą jest też pominięcie niektórych...

MrSkover | 2013-01-05
Na półkach: Przeczytane, Papier
Przeczytana: 05 stycznia 2013

"Europa za pół ceny" to swoiste zebranie najważniejszych informacji dotyczących krajów europejskich w iście apetycznej pigułce. Autorka radzi co przede wszystkim należy zwiedzić w danym kraju, jakie strony internetowe czy telefony warto znać o każdej porze dnia i nocy, no i przede wszystkim, co takiego warto odwiedzić ;)

Autorka opisuje poszczególne kraje z perspektywy osoby, która chce na własną rękę poznać dogłębnie dany rejon i potrzebuje do tego tylko konkretnego punktu podparcia na początek, dlatego też minusem może się wydawać choćby i niewielka liczba zdjęć, czy gdzieniegdzie bardzo ogólnikowe opisy.

Niemniej jednak, sam przewodnik stanowi nie lada gratkę i jako osoba również podróżująca, mogę go z czystym sercem polecić zarówno tym, którzy dopiero zaczynają swoją przygodę ze zwiedzaniem świata, jak i wytrawnym podróżnikom przygotowującym się do nowych wyzwań, a także wszystkim tym, którzy lubią mieć przy sobie coś a'la niezbędną ściągawkę w razie "W" ;)

bisou | 2013-07-24
Przeczytana: 23 lipca 2013

Zwięzły, praktyczny poradnik dla każdego wyjeżdżającego do miast Europy zawierający porady jak się odnaleźć w poszczególnych miastach, gdzie najtaniej przenocować i co warto kupić. Wykorzystałam porady i adresy zawarte w tej książce i za pokój w upragnionym Paryżu zapłaciłam grosze...a spodziewałam się, że nie starczy mi pieniędzy. Warto ją mieć na swojej półce i wrócić kiedy zaplanuje się kolejne podróże do krajów Europy.

Adam | 2015-10-11
Przeczytana: 04 grudnia 2014

Ułatwienie dla podróżników. Książka zbiera w jednym miejscu informacje dotyczące środków transportu, przepisów ruchu drogowego, noclegów, atrakcji turystycznych, jedzenia i ciekawostek dotyczących ważniejszych krajów Europy.

Najbardziej przydaje się podczas planowania przejazdów z przesiadkami na różne środki transportu.

Wszystkie informacje zawarte w tej książece znajdziecie w necie. Za darmo.

karo | 2014-09-15
zawszewiosna | 2014-02-19