Polskie akweny i wodospady

Wydawnictwo: Videograf II
5 (1 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
978-83-7183-600-8
rzeka, jezioro, wodospad, akwen, woda
albumy
wiedzima

Najpiękniejsze akweny i wodospady w Polsce, prezentowane na stronach niniejszego albumu, poza zrozumiałym subiektywizmem ich doboru, związanym z indywidualnym postrzeganiem walorów krajobrazu, cechuje bardzo duże zróżnicowanie hydrologiczne. Wynika ono z przyjęcia znaczenia terminu ,,akwen" jako określonej powierzchni wodnej. Stąd też w procesie wydawniczym utworzono listę obiektów obejmującą: rzeki, jeziora, sztuczne zbiorniki wodne, zalewy i zatoki morskie. Uzupełniono ją o wodospady, które nie mieszczą się wprawdzie w pojęciu ,,akwen" i stanowią niejako odrębną grupę tematyczną, lecz w szczególny sposób odzwierciedlają estetyzującą rolę wody w przyrodzie.

źródło opisu: nota wydawcy

wiedzima | 2012-07-03
Na półkach: 2012, Przeczytane
Przeczytana: 07 lipca 2012

Piękne fotografie i tekst momentami rodem z wikipedii, przez który ciężko przebrnąć.

Na półkach