Sweet Dreams

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Halle Pumas". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Samhain Publishing
Sweet Dreams
978-1-60504-132-2
romas, puma
angielski
Czarny_Kot

Getting attacked by some crazed she-devil, complete with claws and fangs, certainly wasn’t on Rebecca Yaeger’s agenda when she agreed to attend a local masquerade. In a few slashing moments, Becky learns things about her friends and the man she loves that she never would have suspected. When Simon rescues Becky from an unprovoked attack by one of his Pride, he finally confirms what he’s long...

friends and the man she loves that she never would have suspected.

When Simon rescues Becky from an unprovoked attack by one of his Pride, he finally confirms what he’s long suspected:
she’s his mate. Carrying her off to his home and dressing her wounds gives him the chance he’s been waiting for—to
taste her and mark her as his. And she’s far sweeter than anything, or anyone, he’s ever had before.

Just as their problems seem a thing of the past, a strange illness begins to haunt Becky, threatening to turn their sweet
dreams into a nightmare.

asia20100 | 2013-08-08
Przeczytana: 08 sierpnia 2013

Podobnie jak w pierwszej części akcja i uczucie pomiędzy bohaterami bardzo szybko się rozwija. Patrząc na ilość części całej serii i przewijanie się tych samych bohaterów może to nawet lepiej gdyż w innym przypadku opowiadania mogłyby się szybko znudzić i zniechęcić czytelnika...
Zdecydowanie sięgnę po kolejne części :)

k_szmidt | 2017-01-21
Na półkach: 2017, EBOOK, Przeczytane