Penetracja. Pytania o telepatię pozaziemską i ludzką

Tłumaczenie: Agnieszka Szolc
Wydawnictwo: Dom Wydawniczy LIMBUS
Penetration: The Question of Extraterrestrial and Human Telepathy
8371910614
Obcy, Telepatia, Księżyc
popularnonaukowa
Krzysztof

Książka ta omawia ludzką telepatię i przeciwstawia ją prawdopodobieństwu istnienia w pełni rozwiniętej telepatii obcych inteligencji kosmicznych. Swann odkrywa również fakt, że o Księżycu wiadomo dużo więcej niż oficjalnie się to przedstawia - o jego pochodzeniu, atmosferze, mieszkańcach i wielu innych cechach. Zdalne postrzeganie jest jednym, ze sposobów, za pomocą których możemy dowiedzieć...

Zdalne postrzeganie jest jednym, ze sposobów, za pomocą których możemy dowiedzieć się znacznie więcej o telepatii ludzkiej, jak też o super telepatii Obcych. Czy posiadamy dość wiedzy, aby odpowiedzieć na kilka ważnych kwestii? Penetracja daje nam zaskakujące odpowiedzi na wiele z nich.

źródło opisu: Dom Wydawniczy Limbus, 2001

źródło okładki: strona wydawcy

Damian | 2016-09-02
Przeczytana: wrzesień 2016

Nastawiałem się o książce o telepatii, CIA, jakichś tajemnicach których ujawnienie groziło śmiercią autorowi, a dostałem stek teorii spiskowych na temat księżyca które być może w latach 90-tych robiły wrażenie ale nie dzisiaj.

Zawiodłem się, ale czytadło do przeczytania, bo zawiera kilka ciekawych opowieści których jednak nikt nigdy nie zweryfikuje

Florianf | 2016-08-26

Ło matko! Polecę wszystkim jako poradnik skrzywionego myślenia. Z prawdziwą rozkoszą oddawałem się tej przestarzałej już i zwiędłej lekturze gościa, który wierzy w tak absurdalne rzeczy, że przecierasz oczy co rusz i czytasz ponownie akapity, aby przekonać się czy to co przeczytałeś naprawdę jest napisane.

Zamieszkałe jaskinie na Księżycu (na którym jak się domyślam Ingo Swann był tylko przy pomocy swojego ciała astralnego) to tylko malutki przysmaczek na dostawkę. A wszystko to - i tu leży największa moc dostarczania żywych emocji czytelnikowi - podane w formie absolutnie nie dopuszczającej żadnych wątpliwości. Ta książka jest jakby ktoś pisał kronikę, albo opisywał znane większości ludiom fakty. No niesamowite.

Polecam jako świetne studium przypadku zaburzeń psychicznych (jedyna inna szansa to przyjąć, że mamy do czynienia ze świadomym łgarzem). A ponoć Ingo Swann to swego czasu był jakiś guru jak Uri Geller albo Daniel Home - tamci jednak to normalni oszuści, a tu mamy coś...

Roman Fronczynski | 2015-11-02
Przeczytana: 02 listopada 2015

Książka podzielona na trzy części. Autor opowiada bardzo ciekawą własną historię badania ziemskiego satelity, która jest naprawdę wciągająca :) Kolejne dwie części mówią o badaniach księżyca oraz dlaczego rezultaty tych badań nie są przekazywane opinii publicznej. Ostatnia część poświęcona jest telepatii.
Bardzo prosto napisana i szybko się ją czyta, mogę polecić osobom lubiącym teorie spiskowe

Dla tych, którzy chcą się dowiedzieć dlaczego jeszcze
nie skolonizowaliśmy naszego naturalnego satelity (czy aby na pewno „naturalnego”?).
Oraz dlaczego rozwój telepatii jest na Ziemi tłumiony.

Agnieszka | 2014-04-25

Jesli kogos interesuje Ksiezyc, telapatia, srodowisko Nasa to serdecznie polecam.Dzieki tej ksiazce poznalam pare interesujacych faktow odnosnie naszego satelity.Bardzo kontrowersyjna;)