Szczęśliwy los

Tłumaczenie: Wojciech Usakiewicz
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Szczęśliwy los, Harlequin Romans Historyczny". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Harlequin
The Earl's Prize
8323820953
angelika1109

Anglia, okres regencji. Amy Bainbridge aż za dobrze wiedziała, czym grozi hazard. Jej ojciec, nałogowy gracz, stracił majątek, naraził rodzinę na życie w ubóstwie i na upokorzenia, po czym skończył tragicznie. Traf chciał, że Amy znalazła loteryjny bilet, a przekorny los sprawił, że właśnie na niego padła główna wygrana. Z dnia na dzień z ledwie tolerowanej w towarzystwie nic nieznaczącej...

Anglia, okres regencji.

Amy Bainbridge aż za dobrze wiedziała, czym grozi hazard. Jej ojciec, nałogowy gracz, stracił majątek, naraził rodzinę na życie w ubóstwie i na upokorzenia, po czym skończył tragicznie. Traf chciał, że Amy znalazła loteryjny bilet, a przekorny los sprawił, że właśnie na niego padła główna wygrana. Z dnia na dzień z ledwie tolerowanej w towarzystwie nic nieznaczącej panny stała się obiektem zabiegów i zalotów. Wśród krążących wokół niej kawalerów znalazł się earl Joss Tallant, gracz i hulaka, uosabiający sobą to wszystko, czym Amy pogardzała. Dlaczego się nią zainteresował? Chyba nie dla pieniędzy, bo sam miał ich dość...

źródło opisu: okładka

MaiTakeru | 2011-05-07

Powiedziałam sobie kiedyś, że jakiś harlequin wypadałoby jednak w końcu przeczytać. Ot, jak nie dla śmiechu, to z czystej ciekawości. Ten był dołączony do pewnego numeru bodajże "Przyjaciółki". I co?
I szok, bo to wyjątkowo dobre czytadło, które wspominam bardzo miło. Historia wcale nie jest sztampowa; powiedziałabym wręcz, że jak na typ książki to nader ciekawa. Bohaterowie też dają się lubić i koniec końców, książka ta okazała się być duuużo lepsza od np. "Pamiętnika" Sparksa, za który później się zabrałam. Powiem nawet, że nie ma między nimi porównania.
Nie jest to literatura ambitna, ale w swojej kategorii - zdecydowanie polecam; dowód na to, że harlequin wcale nie musi być nudny.

Ines | 2016-08-05
Na półkach: 2016, Przeczytane