Jak grom z jasnego nieba

Tłumaczenie: Zychowicz, Elżbieta. Tł.
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Harlequin Special". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Harlequin
Suddenly
romans Anglia XIX wiek
deana

Hrabia Simon Westport, z racji nienajlepszej reputacji zwany też Diabłem Dure, pragnie zawrzeć małżeństwo z rozsądku. Nie szuka romantycznej panienki, lecz rozsądnej, dojrzałej żony, która dałaby mu dzieci. Już sądzi, że znalazł taką w osobie panny Emerson, gdy pewnego dnia na progu jego rezydencji staje jej młodsza siostra, by oznajmić, że... to z nią powinien się ożenić. Charity kusi go...

Charity kusi go swą bujną, młodzieńczą urodą i niewinnym wdziękiem. Simon jest urzeczony, ale się waha. Gotów jest przystać na ten szalony pomysł, ale czy będzie w stanie przewidzieć, że ktoś chce zastawić na niego pułapkę?

źródło opisu: okładka

ewa | 2017-04-20

Przyznam,że spodziewałam się czegoś innego.Jakiegoś małżeńskiego anonsu i komedii pomyłek jak w Lindseyowskiej Burzy uczuć.Nic bardziej mylnego.Otóż Simon chce ożenić się z rozsądku z pewna panną z dobrej rodziny(nakłanianej do tego przez nadaktywną mamusię),ale z opresji(bo niedoszłą narzeczona kocha innego)wybawia ją siostra.Ona chętnie się chajtnie,miłość jej niepotrzebna,a ewentualny narzeczony jest niczego sobie.Charity to żywioł.Nie myśli,lecz działa,nie stosuje się do towarzyskich ograniczeń,robi to co jej sprawia przyjemność.Strasznie irytowała mnie jej naiwność,chwilami granicząca wręcz z głupotą.Przeszkadzało mi też biało-czarne przedstawienie postaci.Od razu wiadomo,kto jest dobry a kto zły,ta schematyczność trochę razi,ale nie przeszkadza zbytnio w odbiorze książki.Cała intryga też raczej na schematach jedzie,nie ma nic odkrywczego,a tożsamość sprawcy zła jest (przynajmniej dla mnie ) oczywista.
Charity jest naiwna.Wszystkim wierzy,każdemu ufa,nie widzi zła w nikim i w...

eve | 2015-08-21
Przeczytana: 21 sierpnia 2015

Słaba pozycja. Skończyłam czytać ale nie było lekko.

Lenka | 2012-11-18

ksiązka teraz jest bardziej znana z tytułu "Panna z dobrego domu".
Bardzo mi sie podobała moze ze względu na gatunek do jakiego nalezy ta ksiazka a mianowicie romans historyczny, Na pewno jest bardzo ciekawa ale w wielu miejscach moze akcja jest za mało rozwinięta mimo to czyta sie szybko i przyjemnie.

Joko70 | 2015-09-04
Na półkach: Posiadam, Ulubione, Przeczytane