Siedemnaście opowiadań

83-7201-093-5
Religia, wychowanie religijne,
filozofia i etyka
Herc

Opowiadania zebrane w tym tomiku zawierają w w swej treści "ziarno" wychowawcze, które powinno zacząć wzrastać w klasie lub grupie, aby przynieść owoce dobrych postaw w życiu danego człowieka. Tematy są różne: dobre zachowanie, podziwianie przyrody, poszanowanie innych, ciekawość, umiejętność wydawania właściwej oceny, religie, Boże Narodzenie, rozwód rodziców itp. Wszystkie wyrażone sa w formie bajki pełnej fantazji i ciekawostek.

skarbka78 | 2015-05-23
Przeczytana: 20 maja 2015

Jest to zbiór bardzo krótkich bajeczek dla dzieci. Niektóre pamiętałam jeszcze ze swojego dzieciństwa. Świetnie nadają się do czytania grupie dzieci, gdyż po każdym z opowiadań znajdują się wskazówki dydaktyczne oraz pomysły na zabawy i ćwiczenia w grupie rówieśników. Analizując zachowania bohaterów dzieci uczą się współpracy, aktywności, pomocy, szacunku, inicjatywy, uprzejmości. Wiele z historyjek ma wymiar religijny, opowiadają o więziach pomiędzy Bogiem i światem, o pokrewieństwie między człowiekiem i innymi stworzeniami, pomagają pozytywnie kształtować charakter maluszków; choć w pewien sposób już niestety nie pasują do dzisiejszych czasów wyścigu szczurów, zaczynających się już w szkołach :-( Lektura propaguje tradycyjne cnoty i wartości katolickie.

memaurice | 2016-02-02
Przeczytana: styczeń 2016