Głaskane, tuczone, zabijane

Wydawnictwo: Święty Wojciech
zwierzęta
filozofia, etyka
Abigail

Głaskane, tuczone, zabijane. Niektórzy z nas głaszczą, inni tuczą, jeszcze inni zabijają, ale wielu z nas ma być może udział w każdym z tych zachowań. Autor – szwajcarski kapucyn i autor wielu książek poświęconych duchowości franciszkańskiej i biblijnej – zapytuje, co się stało z naszą zdolnością do empatii w stosunku do „braci mniejszych”. Wzywa nas, abyśmy nie godzili się na cierpienie zwierząt wskutek hodowli, chowu, transportu oraz metod ich uśmiercania, włącznie z ubojem rytualnym.

Anton Rotzetter za pomocą rzeczowej argumentacji udowadnia, że współczesne style życia i sposoby odżywiania kryją w sobie wielkie ryzyko dla przyszłości Ziemi. Apelując o zrównoważony ekologicznie styl życia, podkreśla, że wszystkie elementy przyrody, niezależnie od tego, jaką przedstawiają wartość dla człowieka, mają wielką wartość dla Boga.

źródło opisu: http://www.swietywojciech.pl

źródło okładki: http://www.swietywojciech.pl

Analeptic | 2016-02-15
Na półkach: Przeczytane, Książki 2016
Przeczytana: 15 lutego 2016

Każdy z nas wie lub ma pewną świadomość na temat tego, jak dzisiejszy świat wykorzystuje zwierzęta. Zwłaszcza pierwsze parę rozdziałów jeżeli nie potrząśnie czytelniekiem, to na pewno zmusi do refleksji. Czym tak na prawdę stały się zwierzęta dla ludzi z XXI wieku?
Znajdziecie informacje w tej książce.

Myślę, że celem autora było uwrażliwienie czytelnika na krzywdy wyrządzane zwierzętom, środowisku i ostatecznie ludziom. Warto być świadomym co jemy i jak traktuje się zwierzęta, zanim trafią na nasz talerz. Zaskoczy Was to jak wiele rzeczy może być ze sobą powiązane.

seniorerror | 2016-02-02

Ciekawe ujęcie tematu. Przyjemnie się czyta, a autor nie jest napastliwy w swoich poglądach. Może nie wnosi wiele nowego, ale z pewnością jest to pozycja, do której warto zajrzeć.