Wartość człowieka

Seria: Zeszyty Formacji Duchowej
Wydawnictwo: Salwator
filozofia, etyka
Babi

Kiedy świat mówi do nas, że "jesteśmy coś warci", dotyka w nas jednej z najgłębszych potrzeb, ale kiedy stawia warunek "jeśli", głęboko rani w nas tę potrzebę. Nieraz nie jesteśmy tego świadomi. Dlatego pozwalamy się ranić. Gonimy za tym, by świat nas dowartościował. Sądzimy, że musimy się rozprawić z mnóstwem podyktowanych nam "jeśli": aby się liczyć, aby być cenionym, aby nie wypaść z gry. Tak bardzo ulegamy mnożącym się "jeśli", że przestajemy żyć własnym życiem. Żyjemy na życzenie innych, w "gorsecie" ludzkich oczekiwań. Zgadzamy się być "tablicą" do zapisywania oczekiwań pod naszym adresem czy opinii o nas. I tak powoli ulegamy przekonaniu, że na wartość trzeba sobie zapracować, zasłużyć, a nawet ją kupić. Zapominamy o jednej z fundamentalnych i niezaprzeczalnych prawd o naszym życiu: że wartość po prostu się ma.

źródło opisu: Wydawnictwo Salwator 2012

źródło okładki: Wydawnictwo Salwator 2012

Kamil | 2019-09-13

Ta książka jest skierowana do konkretnej grupy osób. Jeżeli jesteś w dołku, uważasz że jesteś beznadziejny i nie masz żadnej wartości, to kupuj tą książkę i przeczytaj.
Warto też ją przeczytać kiedy ma się styczność z takimi osobami. Ta lektura pozwoli ci zrozumieć swoich przyjaciół czy bliskich, nauczysz się z nimi rozmawiać.
Książka jest bardzo wartościowa i nie należy jej tylko czytać, ale też wcielić w życie te wszystkie rady w niej zawarte.
Możesz mieć kłopot z przyjęciem wszystkiego, ale spokojnie, małymi kroczkami staraj się zaakceptować siebie i przyjmować to co ten autor ma ci do powiedzenia.

bartek_książki | 2018-12-17
Przeczytana: 15 grudnia 2018

Głębokie, teologiczne rozważania na temat wartości człowieka oraz dogłębne wyjaśnienie, dlaczego sensem życia są relacje z bliskimi. Książka wciąga lepiej niż niejedna powieść, polecam z całego serca!

Mateusz | 2018-11-14
Przeczytana: 13 listopada 2018

Bardzo wartościowa książka,zaskakująco dotykająca wnętrza człowieka.Daje dużo do myślenia,czasami jej lektura boli.Polecam.

hadzia | 2016-09-04
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2016
Przeczytana: 28 sierpnia 2016

ducati7 | 2015-04-22
Przeczytana: 22 kwietnia 2015

Książka o wartości i bardzo wartościowa. Być może ktoś znajdzie tutaj definicję samego siebie albo dowie się jacy ludzie są wokół niego. Ja uświadomiłam sobie, że człowiek, który nie zna swo­jej war­tości krzyczy. Na­tomiast człowiek, który zna swoją war­tość mówi spo­koj­nie, bo wie, że nie mu­si pod­no­sić głosu, aby go ktoś zauważył.
Polecam osobom, które myślą, że siedząc cicho w kącie nie są wartościowe. Może również lekcja pokory przyda się krzykaczom.