Niektórzy mają szczęście wędrować poza granice znanych im światów. Często wystarczy przypadek, aby wyruszyć w podróż, podczas której wszystko stanie się możliwe. Ukryty świat Semaforów, ponura Stacja Bez Powrotu, cudowna Matylda, intrygujące koty, Wielki Mrok i fruwający pociąg to rzeczywistość, gdzie nic nie jest proste i jednoznaczne. Ci, którzy pamiętają książkę Przygody Feliksa Szczęśliwego i kota Ferdynanda, wiedzą,jak ważny dla bohatera jest dzień urodzin. Tym razem Feliks jest starszy i pełna niebezpieczeństw wyprawa ma na celu nie tylko ocalenie Matyldy, ale też uratowanie całego świata. I nikt nie powiedział, że to będzie łatwe.

Fistaszek_23 | 2012-11-09

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

dokładnie to nie pamiętam tej książki, ale wiem, że strasznie mi się podobała. Myślę, że z miłą chęcią powróce do tej jakże wspaniałej lektury. Wspaniałe też były ilustracje. :)
Gorąco polecam

evilive | 2016-05-06