Świetliste cienie

Tłumaczenie: Natalia Wiśniewska
Cykl: Królowa lata (tom 4)
Wydawnictwo: Nasza Księgarnia
Radiant shadows
9788310119568
Yossa

Głodna, spragniona dotyku, szuka swojego miejsca. Ani, pół wróżka, pół śmiertelniczka, jak i inni poddani Mrocznego Dworu, musi zaspokajać głód – głód dotyku i emocji. Ma przy tym niespotykaną zdolność, może sięgać bezpośrednio po ludzkie uczucia. Tą niezwykłą cechą przyciągnie uwagę potężnych wrogów Mrocznego Dworu i niepewnych sojuszników… związanego z Wysokim Dworem Devlina. Właśnie z nim...

Głodna, spragniona dotyku, szuka swojego miejsca.

Ani, pół wróżka, pół śmiertelniczka, jak i inni poddani Mrocznego Dworu, musi zaspokajać głód – głód dotyku i emocji. Ma przy tym niespotykaną zdolność, może sięgać bezpośrednio po ludzkie uczucia. Tą niezwykłą cechą przyciągnie uwagę potężnych wrogów Mrocznego Dworu i niepewnych sojuszników… związanego z Wysokim Dworem Devlina. Właśnie z nim Ani połączy przeznaczenie. Jednak w pełnym pokus świecie wróżek żadna relacja nie jest prosta.

Czy Ani i Devlin będą musieli się rozstać, żeby ocalić królestwo wróżek?
Kolejna książka o mrocznym i zmysłowym świecie wróżek. To lektura dla tych, którzy potrafią poddać się wyobraźni.

źródło opisu: Wydawnictwo Nasza Księgarnia, 2011

źródło okładki: http://www.nk.com.pl/swietliste-cienie/1173/ksiazka.html

Onething | 2014-04-15
Na półkach: 2014, Przeczytane, Melissa Marr
Przeczytana: 15 kwietnia 2014

Po przeczytaniu pierwszych -eścia stron pomyślałam sobie "o nie! Nieinteresujące mnie postaci, nuda, nuda, nuda", a gdy czytałam ostatnie słowa w książce w mojej głowie brzmiało "Więcej! Więcej! Więcej!".

Zaskakujący obrót spraw, dużo akcji, tajemniczej, ciekawej, intrygującej. To wszystko na co czekałam 3 poprzednie części, w tej nagle się pojawiło. Pierwsze starcia, pierwsze poważne kroki, miłość (ah ta miłość :)), przyjaźń, oddanie.

Aż boję się sięgnąć po ostatnią część historii, boję się, że przeczytam za szybko, że w głowie będę miała jeszcze tyle miejsca na budowanie tego cudownego świata, tyle serca dla Setha, Ash, Nilla, Iri i reszty. Boję się i zaczynam kolejną podróż do świata wróżek.

Nessie | 2014-11-17
Przeczytana: 19 maja 2014

W "Świetlistych cieniach" nie poznamy dalszej historii Aislinn i Keenana, mam jednak nadzieję, że jej finał będzie spektakularny :) W tej części możemy wgłębić się w opowieść o Ani, mieszańcu, który tak bardzo chce zostać prawdziwym ogarem, ale także o Devlinie, Krwawych Rękach Królowej. Historia jest bardzo ciekawa, można powiedzieć troszeczkę 'mroczna'. Bohaterowie bowiem nie należą do Mrocznego Dworu, ale Ani jest z nim bardzo silnie związana, a Devlin jest zabójcą na rozkazy Sorchy. Mimo całej tej 'mroczności', podekscytowania walką i śmiercią, znajdziemy w tej książce miłość. Zresztą tak jak we wszystkich powieściach tej serii.

Przyznam szczerze, że Melissa Marr trochę mnie zadziwia. Mówię o tym dlatego, ponieważ jeszcze nie spotkałam się z taką serią, aby każdy z bohaterów był tak niezwykle ważny dla autora. Pani Marr poświęca bardzo dużo uwagi każdej z postaci i to widać. Nawet nie spodziewałam się, że tak poboczne postaci jak Ani i Devlin będą mieli swoją własną historię....

Kitmia | 2015-07-01
Przeczytana: 01 lipca 2015

Pomysł z opowiadaniem historii o wróżkach poprzez nowy wątek? Genialne rozwiązanie problemu. Ani poznajemy już we wcześniejszych częściach serii 'Królowej Lata', Devlina zresztą też, chociaż nie tak szczegółowo, jak dziewczynę. Czy Los spróbuje ich połączyć? Co z innymi? Z Letnim Dworem? Z Mrocznym Dworem? Z Wysokim Dworem? I Zimą? Nie pytajcie, a sami sięgnijcie po tę lekturę...

julka | 2015-04-20

No cóż ostatnia część jest taka w miarę,nowa bohaterka,Ani,córka potężnej,wpływowej istoty w Mrocznym Dworze,niby jest jak zwykła dziewczyna,ale to tylko zmyłka.Jest kolejnym rodzajem faerie,która żywi się ludzkimi emocjami,a przez to jest odseparowana od innych.Dla mnie ogólnie ta seria jest taka niezbyt,może mam dość fantasy na razie?

ven_detta | 2011-05-04
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2011
Przeczytana: 29 kwietnia 2011

W czwartej części serii o wróżkach znów skupiamy się głównie na Mrocznym Dworze i przygodach wyjątkowej Ani. Dziewczyna jest wyjątkowa, nie tylko dlatego, że w jej żyłach płynie krew zarówno ludzi, jak i ogarów. Dziwnym trafem, może żywić się i emocjami, i dotykiem, wróżek i śmiertelników. Poza tym, jest również bardzo żywą nastolatką, której nie podobają się nałożone na siebie ograniczenia, dzięki którym Irial i Gabriel chcą zapewnić jej bezpieczeństwo.

Z drugiej strony, Wysoki Dwór i jego królowa, pod nieobecność Setha popadają w coraz większy nieporządek. Sorcha, zaślepiona miłością do syna i troską o niego, zaczyna podejmować nieracjonalne decyzje, które pozwalają rosnąć Bannach w siłę i mogą doprowadzić nawet do upadku Krainy Czarów i wszystkich wróżek. Jedynym, który może załagodzić ten siostrzany spór, wydaje się być Devlin, którego Sorcha wysłała na Ziemię, by czuwał nad Sethem. A co, jeśli on odnajdzie coś, co będzie się liczyć bardziej niż służba dla Wysokiego Dworu i...

Przeczytana: 28 maja 2012

"Wierzby porastające oba jego brzegi przypominały stłoczone grupki ludzi pogrążonych w rozmowie. Witki poruszały się na delikatnym wietrze. Na ziemi leżała piękna wróżka, a jej stopy dyndały nad wodą."

Ani pół wróżce, pół śmiertelniczce grozi niebezpieczeństwo ze stron potężnych wróżek. Jest ona dość niezwykłą osobą, gdyż potrafi się pożywiać zarówno śmiertelnikami jak i wróżami. To o nią toczy się walka, która może doprowadzić do tego, że szala zwycięstwa przeważy się na stronę nieprzyjaciela. Czy Ani znajdzie odpowiednich sojuszników, aby uratować swój świat?

Świetliste cienie to czwarta część serii Wicked Lovely. Tym razem fabuła kręci się wokół Mrocznego Dworu i Krainy Czarów, gdzie zaczyna panować chaos. Krótko mówiąc wróżki przygotowują się do dawno zapowiedzianej wojny.

Nie wiem co jest z tą serią, że jedną książkę uwielbiam, a drugą nienawidzę. Poprzednią część Kruchą wieczność wręcz nienawidziłam. Miałam dość trójkąta Aislinn, Seth i Keenan. Z nadzieją tylko czekałam,...

theshiawasena | 2016-08-17
Przeczytana: 17 sierpnia 2016

W książkach z tej serii jest coś takiego, że gdy zacznę czytać nie potrafię przestać. Przyznaję, że losy bohaterów Świetlistych Cieni przypadły mi szczególnie do gustu. Wcześniej nie zwracałam zbyt dużej uwagi na postać Ani, pojawiła się kilka razy, ale nie zdobyła mojej sympatii. Co więcej, nie przepadałam za nią. Teraz, dzięki możliwości poznania jej lepiej, jaką dała mi tak książka, mogę powiedzieć, że wyrobiłam sobie o Ani lepsze zdanie. Dlatego też ogromne brawa dla autorki za poświęcenie tak dużej uwagi także innych bohaterom, a nie skupianie się jedynie na Aislinn i Keenanie. Czegoś takiego nie spotyka się zbyt często w książkach, zazwyczaj wszystkie części różnych serii w równym stopniu poświęcone są głównym bohaterom, pozostawiając resztę na drugim planie. To jeden z głównych plusów tych książek.
Moim zdaniem to najlepszy tom do tej pory. Poza tym ja lubię szczęśliwe zakończenia, a ta historia choć w minimalnym stopniu zaspokoiła moje oczekiwania pod tym względem.
Przede...

lullaby96 | 2014-07-26
Przeczytana: 26 lipca 2014

Kupiłam ostatnio ten tom, ponieważ szukałam go od dłuższego czasu i chciałabym kiedyś zamknąć ten cykl. W sumie niewiele pamiętałam z trzech poprzednich części, gdyż czytałam je ponad rok bądź dwa lata temu.
Książka strasznie mnie wciągnęła. Nie zauważyłam nawet momentu, kiedy czytałam już ostatnie strony. Denerwowało mnie tylko jedno. Wszystko cały czas kręci się wokół Ani. Jest jeden główny wątek i nic więcej. Nie pamiętam czy w pozostałych tomach tak było, więc nie będę się do nich odwoływać. Jednak sądzę, że Melissa mogła wprowadzić jakieś wątki poboczne. Wydaje mi się, że wtedy byłoby to wszystko bardziej ciekawe.
Wydaje mi się, że więcej nic nie mam do zarzucenia autorce, a jeśli tak to najwidoczniej zapomniałam. Teraz tylko muszę upolować ostatni tom i w końcu skończyć ten cykl. Zżera mnie straszna ciekawość jak to wszystko się skończy. :)

Mirror_of_soul | 2012-12-26
Przeczytana: 26 grudnia 2012

Autorka w 4 tomie trylogii "Wróżki" postanowiła nieźle wymieszać uczucia czytelnika- od wzruszenia, żalu oraz łez do pożądania, przyjaźni i miłości. Już na samym początku- w prologu autorka wprowadza nastrój ciekawości i intrygi, choć do samego końca nic nie wydaje się pewne. Zestawienie dwóch charakterów Ani- ogara i Dervilla- wróża jest bardzo zaskakujące i w niektórych momentach śmieszne...
Mówi się że okładka nie ocenia książki, w tym wypadku jednak się z tym nie zgodzę. Okładka idealnie odzwierciedla książkę...
Nic, tylko czytać :)

buschka | 2011-07-09
Przeczytana: 17 czerwca 2011

Wszystko na świecie musi mieć dwie strony,żeby dobrze funkcjonowało. Tym zdaniem można podsumować ostatnią książkę Melissy Marr "Świetliste cienie", powieść o niebezpiecznym, mrocznym świecie wróżek i innych fantastycznych stworów. Do tej pory ukazały się "Królowa lata", "Król mroku", "Krucha wieczność". I muszę przyznać, że każda z książek jest na swój sposób świetna. Możliwe, że to dobry kierunek w literaturze dla młodzieży. Młodych ludzi ciągnie do niesamowitości. W świecie, gdzie mają zbyt wiele własnych zmartwień, szukają jakiejś odskoczni. Jeśli tą odskocznią będą książki - świetnie. Taki nałóg, to nie nałóg.

Możliwe, że tematyka tych książek jest nieco trywialna. Jakby nie było wywodzi się ze świata bajek, w których to pełno jest wróżek, czarodziejów, bajkowych leśnych stworów. Czyli nieco cofamy się w "rozwoju". Owe bajki okraszone są jednak dużą dozą lęku, sensacji, nawet horroru. Bliżej im do baśni Grimmów, tych mrocznych, bliżej do opowieści o wampirach, niż do...