Trolle - Sekretna Księga

978-83-7375-984-8
dla dzieci, trolle, obrazki
Inne
Edith

Poznajcie trolle - zabawne, intrygujące i trochę przerażające stwory zamieszkujące świat Grrym.

Dzięki pracy pewnego dzielnego goblina macie przed sobą pierwszą tak szczegółową księgę o trollach, w której zgromadzono całą dostępną gobliom wiedzę na temat tych interesujących wielkoludów.

źródło opisu: www.empik.com

źródło okładki: www.empik.com

Edith | 2011-03-16
Na półkach: Mam, Przeczytane
Przeczytana: 16 marca 2011

Jako miłośniczka Skandynawii nie mogłam oprzeć się książce, której bohaterowie są tak mocno osadzeni w mitologii nordyckiej. Mowa oczywiście o trollach, baśniowych postaciach wywodzących się właśnie z tamtego regionu świata. Według powszechnej wiedzy trolle są kojarzone z olbrzymimi, brzydkimi, starymi i mało inteligentnymi stworami. Spotkanie z nimi było niebezpieczne zarówno dla ludzi, jak i zwierząt. Podobno zamieszkiwały lasy, jaskinie i góry, a na świat wychodziły jedynie w nocy, bo nie znosiły światła słonecznego. Czy tak jest w rzeczywistości?

„Trolle – Sekretna Księga” to pięknie wydana książka dla dzieci przez wydawnictwo Wilga. Przybliża nam w zabawny i prosty sposób postacie tajemniczych trolli, ich rodzaje, zachowania i przyzwyczajenia. Duża ilość rozkładanych stron i ukrytych okienek z pewnością zainteresuje nie jedno dziecko.

Przewodnikiem po świecie trolli jest Wielki Goblin z krainy Grrym, który zebrał wszelkie dostępne informacje o tych dużych stworzeniach,...

Konrad | 2016-10-01
Rudość | 2011-06-25