Historia wychowania tom 2. Wychowanie nowoczesne. Od połowy wieku XVIII do współczesnej doby

Wydawnictwo: Żak
83-901558-7-7
historia
Natalia

Dwutomowe dzieło znakomitego profesora Uniwersytetu Jagiellońskiego, historyka kultury i uznanego działacza politycznego - Stanisława Kota. Pierwsze wydanie tej książki ukazało się w 1924 roku, II wydanie, uzupełnione i poprawione, równo 10 lat później, czyli w 1934 roku. Mimo upływu lat jest to do dziś jeden z najczęściej polecanych podręczników do historii wychowania. Całość, napisana...

Mimo upływu lat jest to do dziś jeden z najczęściej polecanych podręczników do historii wychowania. Całość, napisana prostym, zwięzłym językiem, mimo pewnych naleciałości archaicznych (patrząc z dzisiejszej perspektywy) jest przejrzysta i dobrze przyswajana przez współczesnego czytelnika.

Maras | 2016-09-23
Gwiazdopatrznia | 2016-07-25