O rybaku i złotej rybce

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Moja pierwsza książeczka". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Zielona Sowa
Arek

Inne wydania

Dawno temu, w małej, ubogiej chatce na brzegu morza mieszkał rybak z żoną. Codziennie chodził łowić ryby. Pewnego dnia na jego wędkę złapała się złota rybka, która przemówiła ludzkim głosem...

źródło opisu: Zielona Sowa, 2003

źródło okładki: http://www.webook.pl/b-23288,O_rybaku_i_zlotej_rybce.html

Gdzie wypożyczyć?
Znajdź książkę w najbliższej bibliotece MAK+
Sylwia | 2013-06-04

Nie ma na świecie człowieka, który pogardziłby złotą rybką spełniającą aż trzy nasze życzenia..., ech, marzenia!
Kiedy byłam małą dziewczynką bardzo mi się podobała ta bajka, głównie ze względu na dobre serduszko poczciwego rybaka, który - nie mogąc się przeciwstawić żonie - eksploatuje złotą rybkę jak tylko się da, z coraz większym zawstydzeniem.
Tekst uczy, że nie należy być pazernym zwłaszcza wtedy, kiedy nie zapracowaliśmy na sukces, ale ktoś nas w tym wyręczył, ponieważ możemy stracić wszystko i wrócić do punktu wyjścia.

Roses | 2013-08-30

Pamiętam, że za czasów podstawówki ta książka była przeczytana prze zemnie wielokrotnie:)Dziś Chętnie bym do niej wróciła ;)

Anna Świątkowska | 2016-08-30
kortycja | 2016-06-21