O rybaku i złotej rybce

Autor:
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Moja pierwsza książeczka". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
wydawnictwo
Zielona Sowa
typ
papier
Arek
6,83 (92 ocen i 2 opinie)

Opis książki

Dawno temu, w małej, ubogiej chatce na brzegu morza mieszkał rybak z żoną. Codziennie chodził łowić ryby. Pewnego dnia na jego wędkę złapała się złota rybka, która przemówiła ludzkim głosem...

źródło opisu: Zielona Sowa, 2003

źródło okładki: http://www.webook.pl/b-23288,O_rybaku_i_zlotej_rybce.html

Gdzie kupić?
Sklep
Format
Cena

Polecamy

Gdzie wypożyczyć?
Znajdź książkę w najbliższej bibliotece MAK+
Opinie czytelników
Sylwia | 2013-06-04

Nie ma na świecie człowieka, który pogardziłby złotą rybką spełniającą aż trzy nasze życzenia..., ech, marzenia!
Kiedy byłam małą dziewczynką bardzo mi się podobała ta bajka, głównie ze względu na dobre serduszko poczciwego rybaka, który - nie mogąc się przeciwstawić żonie - eksploatuje złotą rybkę jak tylko się da, z coraz większym zawstydzeniem.
Tekst uczy, że nie należy być pazernym zwłaszcza wtedy, kiedy nie zapracowaliśmy na sukces, ale ktoś nas w tym wyręczył, ponieważ możemy stracić wszystko i wrócić do punktu wyjścia.

Roses | 2013-08-30

Pamiętam, że za czasów podstawówki ta książka była przeczytana prze zemnie wielokrotnie:)Dziś Chętnie bym do niej wróciła ;)

kocham_cie | 2015-01-27

Kalendarium literackie
  • Antoni Libera
    66. rocznica
    urodzin
    Gdyby nie było kiczu, nie byłoby wielkiej sztuki. Gdyby nie było grzechu, nie byłoby i życia.
  • Pierre Lemaitre
    64. rocznica
    urodzin
    To zawsze błąd mieć rację zbyt wcześnie.
  • Sven Hassel
    98. rocznica
    urodzin
    - Taka jest wola Boga. Jeśli wojna nie zabija, to nie jest to wojna. Misja, na którą was wysyłam, bez wątpienia skończy się śmiercią. Ale będzie to śmierć żołnierska. Honorowa śmierć.
    - No to, kurwa, hurra. - mruknął Mały głośno.
  • Katarzyna Rygiel
    40. rocznica
    urodzin
    Szczerość wymaga odwagi, może dlatego nie cieszy się popularnością.
  • Kazimierz Smoleń
    95. rocznica
  • George Gordon Byron
    191. rocznica
    śmierci
    Bo choć dla czasu staje się nicością, ona jest dla mnie całą wiecznością.
  • Jerzy Andrzejewski
    32. rocznica
    śmierci
    Każdy na ziemi ma takie niebo, czyściec i piekło, na jakie zasługuje.
  • Daphne du Maurier
    26. rocznica
    śmierci
    Szczęście nie jest wartością, którą można ocenić, jest to sposób myślenia, stan umysłu.
  • James Graham Ballard
    6. rocznica
    śmierci
    (...) Rola pisarza, jego upoważnienie i koncesja na tworzenie uległy radykalnej przemianie (...) W pewnym sensie pisarz niczego już nie wie. Nie ma żadnego moralnego prawa do narzucania czegokolwiek. Jego rola sprowadza się obecnie do zaproponowania czytelnikowi wytworu swojej wyobraźni, zbioru opcj... pokaż więcej
  • Tadeusz Rittner
    Trzeba marzyć
  • Ladislav Klíma
    87. rocznica
    śmierci
    Czyż człowiek bardziej od czegokolwiek co przynależy rzeczywistości nie kocha cieni, iluzji, widm?
  • Karol Darwin
    133. rocznica
    śmierci
    Wiele małp lubi bardzo herbatę, kawę i napoje alkoholowe oraz, co sam zaobserwowałem, z przyjemnością pali tytoń.
  • Kamil Giżycki
    47. rocznica