Śpiąca królewna

Wydawnictwo: Podsiedlik-Raniowski i S-ka
Darmowe dodatki Edytuj książkę
Pistacia

Jedna z najsłynniejszych baśni klasyka francuskiej literatury i jednego z trzech najsłynniejszych po Andersenie i braciach Grimm bajkopisarza i baśniopisarza świata.

źródło opisu: opis autorski

źródło okładki: Zdjęcie autorskie

Roman Dłużniewski | 2016-12-17

To jedna z tych książeczek, których nie sposób zapomnieć. Królewna śpi i... Cudowna moc miłości. Warto po tę bajeczkę sięgnąć nawet teraz, po latach.

Marysieńka | 2012-01-01
Na półkach: Ulubione, Przeczytane

Przyznam, że czytałam kilka wersji tej cudownej baśni o sile miłości i nienawiści. Bo przecież to nienawiść jednej z obrażonych wróżek spowodowała, że królewna i cały dwór zasnęli snem stuletnim i dopiero bezinteresowna miłość i upór pewnego księcia zdjęły czar, złamały zaklęcie...a potem...jak to w bajkach, była wielka radość, książę ożenił się z królewną i żyli długo i szczęśliwie...któż z nas o tym nie marzy od dziecka...o tym szczęśliwym, pełnym miłości dorosłym życiu:)))
Polecam małym ale także dużym czytelnikom, czasem dobrze wrócić do dzieciństwa. Dobrze też czasem przypomnieć sobie te płynące z bajek nauki. Jako dorośli często o nich zapominamy.

Ewa | 2016-02-05
Przeczytana: 05 lutego 2016

Poniższa recenzja, wzbogacona ilustracjami F. Rossi, znajduje się na moim blogu: Świat według Lilii: http://swiatwedluglilii.pl/dla-dziecka/caluj-mnie-caluj-pocalunkow-mi-nie-zaluj-spiaca-krolewna/.

Pocałunek prawdziwej miłości ukoi zszargane nerwy, działa niczym najskuteczniejszy przeciwbólowy lek, przepędza złe myśli oraz wybudza z magicznej śpiączki.

Ten skuteczny środek stosuje matka, chcąca pocieszyć zranione w trakcie beztroskiej zabawy dziecko. Zazwyczaj wystarczy, by przebudzonego z koszmarnego snu maluszka, utwierdzić w przekonaniu, iż potwory są wyłącznie wymysłem jego wyobraźni.

Jednak to nie gest, wykonany przez zatroskanego rodzica, potrafi położyć kres straszliwej klątwie. Aby unicestwić działanie złych czarów, potrzebny jest młodzieniec, w którego żyłach płynie błękitna krew. Powinien cechować się odwagą, determinacją i skutecznym działaniem.

Mając już cnotliwą, wysoko urodzoną, urodziwą pannę, znokautowaną mocą abrakadabry oraz księcia, tudzież królewicza,...

Ewelina | 2013-03-13

Jedna z moich ulubionych z dzieciństwa. Wróżki, królewna i książe na białym koniu, który budzi do życia piękną królewnę.

Edyta | 2017-12-12
Abiernat | 2017-04-19