Wszechświat Jenny

Tłumaczenie: Zbigniew Kasprzyk
Wydawnictwo: WAM
Jenny's universe : how I told my daughter about galaxies, stardust and life
83-7318-433-3
Aleksandra

Jest to opowieść o gwiezdnym pyle, atomach, kwarkach, energii, informacji, życiu, świadomości i miłości. Jest to również próba zgłębienia tajników niezwykle skomplikowanego tańca energii i informacji, które stworzyły i podtrzymują istnienie cudownych konstrukcji, odkrywanych przez naukowców. Autor stara się zebrać całą wiedzę przekazaną nam przez naukę, etykę, religię, historię i życie, aby przedstawić spójny światopogląd, który stanowi niezwykle ważną i pozytywną odpowiedź na pytanie: kim jesteśmy?

źródło opisu: okładka

źródło okładki: http://katalog.wydawnictwowam.pl/?Page=opis&Id=31862

Aleksandra | 2015-04-09
Przeczytana: maj 2006

Książka, która powinna znaleźć się w każdym domu zaraz obok "Świata Zofii", jako niezawodny początek przygody z literaturą uczącą zadawania coraz to bardziej złożonych pytań i budzenia w sobie coraz to głębszych zachwytów nad tym, jak niezwykła jest rzeczywistość.
O ile nie tak trudno przyjąć do wiadomości, że Gaarderowi udało się napisać książkę zręcznie wprowadzającą młodych czytelników w świat filozofii, tak w to, że ktokolwiek mógłby z równie dobrym efektem porwać się na objaśnianie fizyki kwantowej i inżynierii genetycznej uwierzyć jest dość trudno. Niemniej Pedersenowi się udało. I to bez odzierania gwiezdnego pyłu, czy ludzkiego umysłu z ich baśniowego charakteru.

Nadzwyczajna, a tak mało ludzi ją zna.

Spacjalektura | 2016-08-03
Rekin | 2015-10-10