Książka Roku 2018

Asterix et Cleopatre
Asteriks, komiks, Obeliks, Galowie
komiksy
GORMITI

Jest szóstym oryginalnym albumem o Asteriksie. W Polsce błędnie wydany jako tom piąty. Juliusz Cezar przybywa z wizytą do Aleksandrii i swej ukochanej Kleopatry. Między królewską parą dochodzi do sporu, czyj naród jest potężniejszy. Oburzona pychą Cezara Kleopatra zakłada się, że w trzy miesiące wybuduje wspaniały pałac na jego cześć i tym samym udowodni mu nieustającą wielkość Aleksandrii i...

Juliusz Cezar przybywa z wizytą do Aleksandrii i swej ukochanej Kleopatry. Między królewską parą dochodzi do sporu, czyj naród jest potężniejszy. Oburzona pychą Cezara Kleopatra zakłada się, że w trzy miesiące wybuduje wspaniały pałac na jego cześć i tym samym udowodni mu nieustającą wielkość Aleksandrii i jej mieszkańców. Cezar bez namysłu zgadza się na zakład, pewien, że Kleopatra przegra. Królowa powierza to karkołomne zadanie najlepszemu w Aleksandrii architektowi, Numerobisowi. Jeśli mu się nie powiedzie, zostanie rzucony krokodylom na pożarcie. Numerobis jest załamany i choć nie wierzy w sukces, przystępuje do budowy. Gdy w Aleksandrii zjawiają się dzielni Galowie – Asteriks i Obeliks – plan budowy pałacu zyskuje szansę powodzenia...

źródło opisu: opis autorski, http://www.swiatkomiksu.pl/

źródło okładki: http://www.swiatkomiksu.pl/

chrispu | 2013-12-29
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Komiksy

Jeden z ciekawszych tematycznie komiksów w tej serii. Na jego niekorzyść działa nakręcony film pod tym samym tytułem. Humor z filmu przebija zdecydowanie humor komiksowy i po jego oglądnięciu komiks już tak nie śmieszy. Chociaż i tak można się ubawić czytając (oglądając) pomysłowe dialogi pomiędzy bohaterami a mówiącymi hieroglifami egipcjanami. Kleopatra przedstawiona stereotypowo ale zabawnie. Cezar za to nietypowo, jako "pantoflarz". Piraci pojawiają się tylko na krótko - szkoda.

inga_dorota | 2013-10-23
Przeczytana: 23 października 2013

Jeden z najciekawszych zeszytów o przygodach Galów (i na dodatek mistrzowsko zekranizowany). Aż dziw bierze, co mógł stworzyć ktoś pochodzenia polskiego w latach 60! Kajko i Kokosz mogą się schować. "Asteriksy" są wciąż popularne, wciąż aktualne i wciąż zabawne. Polecam osobom uczącym się języka francuskiego. Proste słownictwo i możliwość rozumowania z kontekstu przyśpieszają naukę.

Betoniarka | 2018-08-27
Przeczytana: 27 sierpnia 2018

Powariowali ci Egipcjanie. Budowanie pałacu w trzy miesiące jest możliwe tylko za pomocą galijskiego wywaru magicznego, ale przede wszystkim za pomocą Idefiksa. Normalka.

Film mi się nie podobał.

Herbaciarka | 2016-05-29
Przeczytana: 1992 rok

Historia z Kleopatrą była drugą jaką przeczytałam o Asteriksie, w ogóle jaką posiadałam i mam do niej taki sam sentyment jak do "Podróży wokół Galii". Tym razem w podróży Asteriksowi i Obeliksowi towarzyszy Panoramiks, dzięki któremu pałac dla Cezara będzie wyglądał jak należy, schody będą proste, a sufity nie będą się walić xD Ogólnie historia opowiada o zakładzie Kleopatry i Cezara czy Egipcjanie są jeszcze dobrymi budowniczymi, a galijska trójka przyjaciół pomaga znajomemu architektowi w całym przedsięwzięciu. Gorąco polecam :)

Piodr123 | 2018-10-04

Bardzo dobra, pełna humoru historia, według której powstała chyba najlepsza ekranizacja umiejscowiona w świecie niepokonanych Galów

Mcdulka | 2014-10-13
Na półkach: Przeczytane, En français, 2014
Przeczytana: 13 października 2014

nos Kleopatry i hieroglify w "chmurkach" bezcenne!
Astrixa i Obelixa chyba nie da sie nie lubic :)

Athoualia | 2018-09-25
Na półkach: Komiksy, Przeczytane
Przeczytana: 24 września 2018

W porównaniu z filmem animowanym komiks o wiele lepszy (gagi jak w "Asteriks i Goci"), Idefiks dostał w końcu swoją rolę, a Kleopatra VII rzeczywiście miała ładny nosek, tylko trochę przydługawy.

Bogdan | 2011-02-14

Zdecydowanie jeden z najlepszych

dyzio_karolek | 2017-01-23
Przeczytana: marzec 2015

"Asteriks i Kleopatra" to humorystyczna opowieść opowiadająca o przygodach Asteriksa i jego kompana Obeliksa, którzy muszą stawić czoło Juliuszowi Cezarowi i wielkiemu zakładzie. Napotykają mnóstwo przeszkód, ale udaje im się wybudować wspaniały pałac. I jak zawsze wszystko kończy się bankietem z DZIKAMI!!!

Fionn_Lirriel | 2016-07-10

To ewidentnie mój ulubiony tom przygód Asteriksa i Obeliksa. Pamiętam, jak bawiłem się jako dziecko po jego lekturze w budowanie pałacu (mam na myśli dawne wydanie).