83-237-8937-1
album, komiks, kot, zwierzęta
albumy
Szanita

Wyjątkowy album dwóch uznanych rosyjskich artystów, który w Rosji osiągnął miano bestsellera! Na album składają się wspaniałe rysunki cenionego artysty Wiktora Czyżykowa i wiersze znanego prozaika i poety Andrieja Usaczowa zebrane w efektownym luksusowym wydaniu. Dla polskiego czytelnika albumu teksty zostały w mistrzowski sposób zinterpretowane wierszem przez Natalię Usenko, córkę Danuty...

Na album składają się wspaniałe rysunki cenionego artysty Wiktora Czyżykowa i wiersze znanego prozaika i poety Andrieja Usaczowa zebrane w efektownym luksusowym wydaniu. Dla polskiego czytelnika albumu teksty zostały w mistrzowski sposób zinterpretowane wierszem przez Natalię Usenko, córkę Danuty Wawiłow, poetkę, tłumaczkę pisarkę, autorkę kilkudziesięciu książek dla dzieci.

333 Koty to piękne, wzruszające, czasem śmieszne, a czasem groźne rysunki kotów. Tematyka albumu nie została wybrana przez przypadek: „każdy kot jest wyrazistą osobowością i absolutnie w niczym nie przypomina pozostałych. Zapewne z tego właśnie powodu przez całe życie rysuję koty ze szczególnym upodobaniem” mówi ilustrator Wiktor Czyżykow.

Album jest niezwykle bogatą galeria kocich charakterów, ponieważ każdy z przedstawionych w nim kotów ma nie tylko swoje wyjątkowe cechy zewnętrzne, ale także niepowtarzalną osobowość. Doskonałe ilustracje i oryginalne poetyckie komentarze znakomicie uzupełniają się nawzajem i tworzą spójną, harmonijną całość, czyli książkę, którą można oglądać i czytać, i która będzie pięknym prezentem dla każdego, nie tylko dla miłośnika kotów.

źródło opisu: Wydawnictwo Egmont, 2006

źródło okładki: Wydawnictwo Egmont

| 2011-06-07

Rysunki świetne, gorzej z "wierszykami".

Nataśka | 2015-03-02
Przeczytana: 11 marca 2015