Gieorgij Michajłowicz Jegorow Farwatierami fłotskoj służby
83-11-07584-0
Michał

Autor wspomnień, admirał floty, doświadczony podwodnik, w ciągu czterdziestu lat służby w Marynarce Wojennej Związku Radzickiego dowodził okrętami podwodnymi, zespołami okrętów podwodnych, był szefem sztabu i dowódcą Floty Północnej, szefem Sztabu Głównego - pierwszym zastępcą dowódcy Marynarki Wojennej ZSRR. Ta życiowa droga sprawiła, że pamiętnik ukazuje barwy i trudy podwodniackiej służby....

Ta życiowa droga sprawiła, że pamiętnik ukazuje barwy i trudy podwodniackiej służby. "Tylko na okrętach podwodnych" - marzył młody słuchacz wojenno-morskiej uczelni. Po latach odżywają marzenia i czas służby na Bałtyku i Pacyfiku, na Morzu Arktycznym i w Sztabie w Moskwie. Jesteśmy świadkami trudnych walk podwodnych w okresie II wojny światowej i narodzin atomowych okrętów podwodnych we Flocie Północnej Związku Radzieckiego, poznajemy pierwsze rejsy bez wynurzania tych okrętów pod lodami Morza Arktycznego i na "podwodnych orbitach" świata. Poznajemy też wspaniałych ludzi - twórców nowoczesnej techniki, dowódców i marynarzy - bohaterów Podwodnej wachty.

źródło opisu: okładka książki

ŁukaszGłębocki | 2016-03-31