Fingerpicking. Technika gry na gitarze

978-83-7495-897-4
gitara, nauka, fingerpicking
poradniki
Shim

Wyczerpujący podręcznik dla wszystkich entuzjastów gitary - początkujących i zaawansowanych - pragnących poznać fingerpicking, technikę gry palcami prawej ręki związaną z szeroką gamą stylów muzycznych. - Opisane w książce ćwiczenia, kształtujące techniczną biegłość i poczucie pewności, uwzględniają m.in. techniki basu ostinatowego, wzorce użycia kciuka oraz specjalne techniki skracania...

- Opisane w książce ćwiczenia, kształtujące techniczną biegłość i poczucie pewności, uwzględniają m.in. techniki basu ostinatowego, wzorce użycia kciuka oraz specjalne techniki skracania strun (opis ćwiczeń uzupełnia płyta CD).
- Prezentowany przegląd stylów muzycznych pozwala początkującym nawet muzykom wykorzystać elementy techniki gry leżące u podstaw najpopularniejszych brzmień gitarowego repertuaru.
- W opisach ćwiczeń stosowany jest standardowy zapis nutowy w połączeniu z tabulaturą. W przypadkach, które tego wymagają, dodano zdjęcia fotograficzne.

źródło opisu: http://www.muza.com.pl/?module=okladki&id=11382

źródło okładki: http://www.muza.com.pl/files/okladki/duze/011382.jpg

W moich rękach znalazła się kolejna książka Phila Capone, traktująca o grze na gitarze. Tym razem poświęcona jednej technice gry, zwanej fingerpickingiem.

Fingerpicking (lub też fingerstyle) to nic innego, jak metoda polegająca na szarpaniu strun palcami prawej ręki, zamiast kostką (piórkiem/plektronem). Technika ta pozwala sprawić wrażenie gry wielościeżkowej. Gitarzysta może być jednocześnie basistą, perkusitą, a nawet odgrywać linię wokalu. Daje to większą możliwość tworzenia bogatych harmonii, oraz umożliwia zagranie bardziej złożonych melodii. Miłośnicy gitary z pewnością natknęli się w internecie na filmy np. Igora Presnyakowa, czy Sungha Yunga. Wykorzystują oni tę fingerstyle, do zagrania kompletnych coverów piosenek, co nie byłoby możliwe przy pomocy kostki.

W poradniku znajdziemy cenne wskazówki, oraz cykl 29 lekcji, pozwalających nam na udoskonalenie swej gry. Całość opakowana jest w sprawdzoną i bardzo dobrą formę. Twarda oprawa i bindowane kartki. Nie ma obawy, że...

Marek Krawczyk | 2015-02-06
Nikki xD | 2011-08-15