Graj na gitarze.

Wydawnictwo: Muza
muzyka

Jaka jest gitara każdy widzi. Parę kawałków drewna, kilka strun, jakieś pręciki, pokrętła i w zależności od rodzaju gitary, różne mniejsze lub większe mechanizmy. Niektórzy postanawiają na tym grać.

Sposobów nauki jest przynajmniej kilka. Można zapisać się do szkoły muzycznej, można pobierać lekcje u kolegi, czy koleżanki. W internecie znajdziemy całe mnóstwo filmików i poradników dotyczących tej dosyć trudnej sztuki. Dostępne są też poradniki w tradycyjnej, papierowej formie. Jeden z nich, autorstwa Phila Capone, wpadł mi ostatnio w ręce. Postanowiłem się zająć, przeglądnąć, oraz sprawdzić na ile pomocne jest to źródło informacji. Podręcznik nosi bardzo wymowny tytuł - "Graj na gitarze" - po prostu. Na początku warto poświęcić parę słów formie. Twarda oprawa, oraz kartki złączone metalową spiralą, pozwalają nam na swobodne otworzenie książki na dowolnej stronie, bez ryzyka samoczynnego zamknięcia się jej. Świetne rozwiązanie! Zwłaszcza biorąc pod uwagę to, że grając melodie z...

mat1121997 | 2014-08-13
Roksana | 2014-06-14