Banda

Wydawnictwo: MON
historia, partyzant, miłość
historyczna

Banda to powieść o okupacji hitlerowskiej, jest powieścią o losach wojennych Zamojszczyzny, o ludziach wygnanych z domu przez gestapo i SS, o zwykłych spokojnych ludziach, którzy pragnęli tylko spokoju, dobrych stosunków z sąsiadami, ciepła rodzinnego i miłości, a którym wszystko to zostało brutalnie odebrane. Jest to powieść o tym jak zwykły człowiek staje się żołnierzem z konieczności, partyzantem, leśnym bohaterem. Zawiera także wątek miłosny.

źródło opisu: okładka

źródło okładki: http://cgi.ebay.pl/Banda-Jan-Wilczek-/300531364570