Słownik znaków japońskich

Wydawnictwo: Wiedza Powszechna
83-214-1016-2

1945 znaków pisma japońskiego, ich znaczenia i wymowa. Trzy rodzaje indeksów umożliwiające odnalezienie danego znaku. Podstawowe wiadomości o piśmie japońskim.

źródło opisu: okładka

Słownik pomaga w opanowaniu 881 znaków podstawowych, znaków ogólnego użytku i znaków uzupełniających. Ponadto jest wzbogacony o przykłady użycia danego znaku w słowach oraz elementy podstawowe. To nie jest książka, którą przeczytamy raz, pooglądamy kanji i odłożymy na półkę; jest to książka do której należy systematyczne wracać, jeżeli chcemy porządnie opanować podstawowe kanji, używane w prasie i telewizji japońskiej.

Agata76 | 2017-11-05
Przeczytana: 1995 rok