501 gwiazd filmowych

Seria: 501...
Wydawnictwo: MWK Sp. z o.o.
501 Movie Stars
alex2586

Książka prezentuje 501 gwiazd filmowych i ważniejsze filmy.

Mylengrave | 2013-04-09
Na półkach: Przeczytane, Ulubione, Film

Jestem uradowana pozycjami takimi jak ta, jako wielka fanka kina i literatury czuję się zobowiązana łączyć te dwie rzeczy, o ile średnio lubię filmy o pisarzach, tak książki o filmach i wszystkim co z nimi związane chłonę wybitnie często i szybko. Pozycja ta jest naprawdę bardzo rzeczowa, precyzyjna, nie odnalazłam w niej literówek i błędów (jak było w przypadku "1001 filmów, które musisz zobaczyć"). Jedynym minusem jest fakt, iż wydawnictwo to opisuje baaaardzo dawnych aktorów, a tych współczesnych nieco mniej, ale to i tak gratka. Zdjęcia, interesujące ciekawostki, wpadam w zachwyt za każdym razem, kiedy moje oko ją uchwyci.

Oskar | 2014-07-04
Na półkach: Przeczytane, Kinematografia

Zapewne w dniu, gdy powstała pierwsza kamera, nikt nie spodziewał się, że tak prędko narodzi się pojęcie gwiazdy filmowej. A jednak, przez ponad 100 lat kinematografii na ekranach kin i telewizorów oglądaliśmy i oglądamy aktorów, którzy charakterystycznym wizerunkiem czy grą przyciągają setki i tysiące widzów. Pojęcie gwiazdy z czasem jednak utraciło na wartości, ponieważ wiele talentów zbyt prędko i może zbyt łatwo zyskało sobie to miano. Niestety takie "gwiazdy" również znalazły się w książce S.J. Schneidera, przez co ciężko odbierać tę pozycję jako vademecum kina. To raczej wprowadzenie do jego historii i dość dobry "program" dla osób, które szukają interesującego filmu na wieczór.

Michał | 2016-07-15
Nobliszka | 2016-04-16