Najnowsze artykuły
- ArtykułyZgarnij egzemplarz „Masek” Melki Kowal (S0ymel) – akcja recenzenckaLubimyCzytać1
- ArtykułyDlaczego warto przeczytać książkę „Dżin” Marcina Mortki? Oto 5 powodów!LubimyCzytać4
- ArtykułyPosłuchaj, to do ciebie! „Plac Senacki 6PM” Vincenta V. Severskiego po raz pierwszy jako słuchowiskoBartek Czartoryski4
- ArtykułyJesienne Targi Książki w Warszawie już w ten weekendLubimyCzytać3
Popularne wyszukiwania
Polecamy
Bogusław Nowak
1
7,2/10
Pisze książki: encyklopedie, słowniki
Ten autor nie ma jeszcze opisu. Jeżeli chcesz wysłać nam informacje o autorze - napisz na: admin@lubimyczytac.pl
7,2/10średnia ocena książek autora
38 przeczytało książki autora
33 chce przeczytać książki autora
0fanów autora
Zostań fanem autoraKsiążki i czasopisma
- Wszystkie
- Książki
- Czasopisma
Najnowsze opinie o książkach autora
Słownik znaków japońskich Bogusław Nowak
7,2
Słownik pomaga w opanowaniu 881 znaków podstawowych, znaków ogólnego użytku i znaków uzupełniających. Ponadto jest wzbogacony o przykłady użycia danego znaku w słowach oraz elementy podstawowe. To nie jest książka, którą przeczytamy raz, pooglądamy kanji i odłożymy na półkę; jest to książka do której należy systematyczne wracać, jeżeli chcemy porządnie opanować podstawowe kanji, używane w prasie i telewizji japońskiej.
Słownik znaków japońskich Bogusław Nowak
7,2
Ciekawy wstęp o piśmie japońskim, krótkie i zwięzłe wyjaśnienie podstawowych zasad pisania i historii pisma.
W części słownikowej opisano znak, jego czytania oraz przykłady złożeń i znaczenie, pomocne przy szukaniu znaku i jego czytania czy znaczenia. Przy nauce znaków rzuca się od razu jeden wielki minus, a mianowicie brak informacji o kolejności zapisu kresek.
Zaletą są 3 indeksy do wyszukiwania znaków, co ułatwia szukanie oraz opanowanie sposobów wyszukiwania znaków, przy korzystaniu z innych słowników.
Również na plus przemawia wyraźne oznaczenie w czytaniach części dla znaku i części poza znakiem. Jednak przy dużej liczbie czytań danego znaku, zapis czytań przeplatany z ich tłumaczeniem i zapisywany ciągiem w linijce jest dość nieczytelny.
Zasadniczo przy znaku znajduje się 90% informacji, które powinny tam być, a mianowicie: czytania kun i on, znaczenie, przykłady złożeń z ich czytaniem i znaczeniem, numer porządkowy znaku, liczba kresek w znaku oraz numer elementu podstawowego. Jednak przy kolejnej wersji (a wejść powinna bo już obowiązkowych znaków jest więcej niż 1945 opisane w słowniku),powinny zostać dodane sposoby zapisu znaku przedstawiający kolejność pisania kresek, wtedy słownik można by uznać za kompletny i pomocny szczególnie dla osób początkujących.
Ogólnie pozycja dobra jako słownik przy samodzielnej nauce, konieczności znalezienia znaku.