Jak budowano kapitalizm. Transformacja Europy Środkowej i Wschodniej, Rosji i Azji Środkowej

Tłumaczenie: Michał Rusiński
Wydawnictwo: Książka i Wiedza
How Capitalism Was Built: The Transformation of Central and Eastern Europe, Russia, and Central Asia
978-83-05-13571-9
Tymomateusz

"Jak budowano kapitalizm" jest książką zasługującą na szczególną uwagę, dotyczy bowiem transformacji, jaka dokonała się w krajach byłego bloku sowieckiego po upadku komunizmu. Autor obserwował ją jako szwedzki dyplomata w Moskwie. Znany jest ze śmiałych prognoz, budzących początkowo kontrowersje, lecz sprawdzających się po kilku latach. W swej najnowszej pracy udowadnia, że skuteczna reforma gospodarcza musiała być szybka i radykalna, taka jaką przeprowadzono np. w Polsce albo na Litwie, Łotwie i Estonii.

źródło opisu: Ksiażka i Wiedza, 2010

źródło okładki: http://www.kiw.com.pl/