Wojna w Algierii

Wydawnictwo: Książka i Wiedza
La Guerre d'Algérie
literatura faktu
takisobiejac

Książkę Julesa Roya można by nazwać reportażem politycznym. Autor notuje na gorąco rzeczywistość algierską w miesiącach wiosennych i letnich roku 1960 i utrwala moment wojny wyzwoleńczej, jaką naród algierski wiedzie od siedmiu lat o pełną niepodległość; rzuca swe wrażenia z pośpiechem na papier w lipcu i sierpniu 1960r. pośród coraz szybszych wydarzeń, zdążających ku rokowaniom francusko-algierskim, rokowaniom, które miały położyc kres wojnie i uświęcić zwycięstwo narodu ogarniętego powstaniem.

źródło opisu: wstęp do książki (Mieczysław Bibrowski)

źródło okładki: ze zbiorów użytkownika takisobiejac

Tuffaha | 2016-08-17
Na półkach: Arabowo, Chcę przeczytać