Roman Dmowski. Człowiek, Polak, Przyjaciel

Wydawnictwo: Nortom

Roman Dmowski. Człowiek, Polak, Przyjaciel to wspomnienia Izabelli z Lutosławskich Wolikowskiej, wydane po raz pierwszy w 1961 r. w Chicago. Autorka w szerokim kontekście historycznym przybliża tę wybitną postać męża stanu, dyplomaty i pisarza politycznego jako patrioty oddanego sprawie odzyskania przez Polskę niepodległości w 1918 roku. Książka zawiera nie tylko osobiste wspomnienia autorki (

maszynistaGrot | 2015-11-07

Opowieść o Dmowskim z punktu widzenia przyjaciółki. Ciepła, serdeczna, miła lektura. Owszem jest to laurka, bez poruszania kwestii kontrowersyjnych, ale chyba trudno się spodziewać czegoś innego. Myślę, że dla osób lubiących czytać biografie jest to bardzo ciekawa pozycja.

Dzumiec | 2016-09-21
panicz | 2015-07-12