Grawitacja. Wprowadzenie do ogólnej teorii względności Einsteina

Wydawnictwo: Wydawnictwo Uniwerstytetu Warszawskiego
IronWoman

Podręcznik teorii względności dla wszystkich studentów fizyki i astronomii, którzy zamierzają używać ogólnej teorii względności jako narzędzia badań bez specjalizowania się w tej dziedzinie. Wykład jest bardzo prosty, przejrzysty, skoncentrowany na zastosowaniach teorii, ale nie pozbawiony matematycznej ścisłości i całego nowoczesnego aparatu teorii. Autor, James B. Hartle, jeden z najbardziej znanych relatywistów świata, po przedstawieniu ogólnej teorii względności omawia wszystkie jej podstawowe zastosowania: kosmologię, fale grawitacyjne, czarne dziury, gwiazdy relatywistyczne, dzięki czemu książka ta stanowi również wprowadzenie do astrofizyki relatywistycznej

źródło opisu: Wydawnictwa Uniwersytetu Waszawskiego, 2009

źródło okładki: http://www.wuw.pl/ksiegarnia/product_info.php?products_id=3826

Carmel | 2012-12-28
Na półkach: Chcę przeczytać, Posiadam

Unikat na polskojęzycznym rynku. Na szczęście jest to jednocześnie jedna z lepszych pozycji w temacie dostępnych po angielsku. Powiedzieć, że się przeczytało to niewiele jeszcze znaczy - należy czytać, drążyć, poszerzać i analizować - wysoce przydatna dla posiadających pewien poziom 'kultury matematycznej'. Studenci i doktoranci astrofizyki - do lektury!

Paulina | 2014-03-27
Przeczytana: 01 stycznia 2014