Nagie Wiersze

Wydawnictwo: Muza
poezja
poezja
Aga

- On, ona, my. Okruchy życia - Świat dookoła i czas, który mija - Fascynacje, niepokój, wzruszenie - Czułość i łza. Szczerość i erudycja W osobistym pejzażu poetyckim autorki różne kolory oddają różne nastroje. Jak muzyka. Każdy wrażliwiec odnajdzie więc swoją nutę - echo filozoficznej zadumy, nasyconą erotykę, refleksję nad sztuką, dar ironii i dowcipu. Wzruszenie i wzruszenie ramion...

- On, ona, my. Okruchy życia
- Świat dookoła i czas, który mija
- Fascynacje, niepokój, wzruszenie
- Czułość i łza. Szczerość i erudycja

W osobistym pejzażu poetyckim autorki różne kolory oddają różne nastroje. Jak muzyka. Każdy wrażliwiec odnajdzie więc swoją nutę - echo filozoficznej zadumy, nasyconą erotykę, refleksję nad sztuką, dar ironii i dowcipu. Wzruszenie i wzruszenie ramion nierzadko pojawiają się tu obok siebie, a nagość staje się medium prawdy.

źródło opisu: www.muza.com.pl

źródło okładki: www.muza.com.pl

m_ght97 | 2016-03-18
Na półkach: 2016, Przeczytane, Poezja
Przeczytana: 17 marca 2016

Bardzo przyjemne wiersze. Według mnie jeden z lepszych tomików poezji, które czytałem w ostatnim czasie. Styl jest podobny nieco do Pawlikowskiej-Jasnorzewskiej i Poświatowskiej. Piękne.

Poetka plastycznie obrazuje emocje. Jak napisała jedna z użytkowniczek portalu, jest nieco pieprzu, jest też wiele uczuć i wrażliwości. Dla mnie to współczesne dziełko, bo tak można nazwać daje wiele do myślenia. Mamy wiersze kobiety pełne empatii, bogate nie tylko w środki, lecz także czasem w lakonicznej formie składające do refleksji nad istotą miłości, wydobywające prawdę o złożoności życia uczuciowego, postrzegania świata w specyficzny, piękny sposób. Oczami kobiety.

grzegorzowa | 2011-05-18
Przeczytana: 17 maja 2011

Na poezji nie znam się zupełnie. Ba, chyba nawet zbytnio za nią nie przepadam. Chociaż... od czasu do czasu, lubię przenieść się w ten magiczny świat, w którym słowa nabierają zupełnie innego znaczenia. Oczywiście mam, jak każdy, kilka swoich ulubionych wierszy - "Kot w pustym mieszkaniu" Wisławy Szymborskiej, "Co to jest miłość?" Jonasza Kofty, "Chodzi Anioł Stróż po świecie" Jana Twardowskiego czy też... mój ulubiony - "Pierwsza przechadzka" Leopolda Staffa. Wysoko cenię sobie także wiersze Edwarda Stachury. Ale to, jak nie trudno zauważyć - są wiersze, które powstały już dość dawno temu. Z bardziej współczesnymi poetami, którzy tworzą - tutaj i teraz, no cóż... nie mam zbyt wiele do czynienia. Dlatego też, kiedy wpadł mi w ręce tomik wierszy Krystyny Gucewicz "Nagie wiersze" zupełnie nie wiedziałam, czego mogę się spodziewać.

Krystyna Gucewicz, a właściwie to Krystyna Gucewicz-Przybora (pseud. Ewa Mińska) jest dziennikarką, pisarką, reżyserem, krytykiem sztuki oraz satyrykiem....

Klaudyna Maciąg | 2011-06-03
Przeczytana: 01 maja 2011

Powinnam zacząć od wstydliwego obwieszczenia, że nie jestem specjalistką od poezji (właściwie to w niczym się nie specjalizuję, ale chyba tę poezję należało podkreślić, prawda?). Dlatego też mogę powiedzieć, że ten rodzaj literatury odbieram wyłącznie intuicyjnie - nawet jeśli z zajęć z poetyki miałam ocenę pozytywną (a za taką uznaję tróję po poprawkach), a i sama czasem uprawiam tzw. pseudopoezję.

To, co - po lekturze 'Nagich wierszy' - mogę powiedzieć o samej twórczości Krystyny Gucewicz, zawierać się będzie w kilku prostych stwierdzeniach. Po 1: uwielbiam tego rodzaju kobiecość i taką właśnie wrażliwość. Subtelną i pieprzną jednocześnie. Pełną ciepła i refleksji, humoru i goryczy. To takie wymieszanie łagodności z wielką siłą, niewinności z erotyką. Znakomita mieszanka, która doskonale sprawdza się w tak obszernym zbiorze poetyckim. Po 2: lubię poezję, która pobudza wyobraźnię, oddziałuje na wspomnienia, angażuje wszystkie zmysły i zmusza do refleksji. 'Nagie wiersze' mają tę...

Mary | 2013-08-20
Przeczytana: 20 sierpnia 2013

Miło się czytało, wzbudzają emocje, jedne powodują westchnienie, inne uśmiech, jeszcze inne leciutkie wzruszenie, albo potok wspomnień... Najbardziej podobały mi się te o miłości, najmniej te, które nawiązywały do Boga.

| 2012-12-21

slyszalam bardzo pozytywna opinie