Tajemnica Sędziwoja

Wydawnictwo: Biuro Wydawnicze „Ruch”
Kraków, alchemia, alchemik, XVI w.
silverraven

Barwna opowieść o czasach Zygmunta III. W książce przedstawiono kulturę i obyczajowość XVI w., a szczególnie kult dla alchemii, po której spodziewano się "recepty na złoto i młodość". Bohater powieści - młody, zubożały szlachcic - szukając w Krakowie sprawiedliwości i pomocy przeciw złemu sąsiadowi, styka się z tajemnymi praktykami alchemików. Dzięki swej bystrości i spostrzegawczości odkrywa tajemnicę mistrza alchemii i zostaje dworzaninem królewskim. (Przeznaczona dla dzieci w wieku 10-12 lat)

źródło opisu: Nowy słownik literatury dla dzieci i młodzieży

źródło okładki: zdjęcie autorskie

Elbuka | 2017-07-04