Krasnalobójca

Cykl: Znak Elfów (tom 2)
Wydawnictwo: Elipsa
Nissedreperen
Róża_Bzowa

"Krasnalobójca" dzieje się zimą i jest czymś w rodzaju zagadki kryminalnej. Tym razem Espen i Ewa usiłują dociec, kto w ich mieście czyha na mieszkające tam krasnale. Korzystając ze Znaku elfów, kilkakrotnie przechodzą "na drugą stronę", tocząc walkę z zamieszkującymi podziemia miasta szczurami i złowieszczym Agatonem von Helrisingiem, uważanym przez nich za mordercę krasnali. Pomaga im wierny przyjaciel Nils. W mrożącym krew w żyłach finale obudzony zostaje drzemiący w podziemnej grocie Król Gór, a rzeczywistość okazuje się bardzo różna od początkowych wyobrażeń pary bohaterów.

źródło opisu: [Elipsa 2, 2008]

źródło okładki: http://www.sklep.gildia.pl

Nininka | 2015-12-20
Przeczytana: 20 grudnia 2015

Książka bardzo mnie wciągnęła. Czyatłam po jednej książce dziennie dzięki czemu w jeden weekend przczytłam już całą trylogię "Znaku Elfów". Zaczytuję się w tego typu książkach dlatego wszystkie trzy bardzo przypadły mi do gustu.

Amy392 | 2013-06-23
Przeczytana: 22 czerwca 2013

Druga część serii "Znak Elfów" znacznie lepsza niż pierwsza, choć i jedynka bardzo mi się podobała. W dwójce jednak więcej się działo i jakoś główny wątek bardziej przypadł mi do gustu. Już nie mogę się doczekać trzeciej części ale niestety na razie nie było jej w bibliotece, niestety.
Polecam wielbicielom klasycznej fantasy ale i wszystkim innym, którzy lubią nadnaturalne przygody, chwile napięcia i dobrą zabawę przy książce.
"Krasnalobójca" jest świetny!! :)

michal-100 | 2013-01-12
Przeczytana: 2012 rok

Lekka książka, w sam raz do czytania w autobusie. W promocji za kilka złotych - warto.

Kas999 | 2013-08-07
Przeczytana: styczeń 2013

Fajna książka fantasy, choć raczej dla młodszych czytelników.

arianna25 | 2013-07-25
Przeczytana: 22 lipca 2013

takie sobie. bardziej dla mlodziezy niz dorosłych

Sylwia Strzelecka | 2015-10-04
Na półkach: Posiadam, Ulubione, Przeczytane