Sewastopol 1941-1942, 1944

Seria: Historyczne Bitwy
Wydawnictwo: Wydawnictwo Ministerstwa Obrony Narodowej
historia
pizmak

23 grudnia natężenie walk osłabło... Jedynie w rejonie 30 baterii artylerii nadbrzeżnej, która dostała się w półokrążenie, trwały zacięte walki.Nieprzyjacielscy fizylierzy wsparci czołgami przedarli się w rejon koszar. Do czołgów otworzyły ogień 305 mm działa.Jeden czołg trafiony pociskiem rozsypał się jak papierowe pudełko, a jego wieża odleciała na około 15 m. Drugi unieszkodliwiono odłamkiem bliskiego wybuchu ciężkiego pocisku. Pozostałe wycofały się i w tym dniu nie odważyły się wejść w strefę ostrzału baterii. 24 grudnia nieprzyjaciel wznowił szturm.

źródło opisu: Okładka

źródło okładki: http://p.alejka.pl/i2/p/05/49/d511cd5958544_0_b.jpg