Najnowsze artykuły
- ArtykułyJesienne Targi Książki – bezpłatne wydarzenie dla czytelników już od 20 do 22 września w WarszawieLubimyCzytać3
- ArtykułyPoziom czytelnictwa w Polsce: jak wypadamy na tle Europy? Jedna rzecz nas wyróżniaAnna Sierant32
- ArtykułyCzytelnicza rewolucja, czyli jak „Szkoła Szpiegów“ zastawiła pułapkę na dzieciakiLubimyCzytać1
- Artykuły„Zmierzch” powraca, a Mickiewicz się zakochujeAnna Sierant5
Popularne wyszukiwania
Polecamy
Tadeusz Jurga
10
7,4/10
Pisze książki: powieść historyczna, historia
Ten autor nie ma jeszcze opisu. Jeżeli chcesz wysłać nam informacje o autorze - napisz na: admin@lubimyczytac.pl
7,4/10średnia ocena książek autora
107 przeczytało książki autora
117 chce przeczytać książki autora
0fanów autora
Zostań fanem autoraKsiążki i czasopisma
- Wszystkie
- Książki
- Czasopisma
Walki zbrojne na ziemiach polskich 1939-1945. Wybrane miejsca bitew, walk i akcji bojowych
Bolesław Dolata, Tadeusz Jurga
10,0 z 1 ocen
3 czytelników 0 opinii
1977
Najnowsze opinie o książkach autora
Bzura 1939 Tadeusz Jurga
6,2
Jej pierwsze wydanie to początek lat 80. Trudno było pisać wówczas bezstronnie o kampanii wrześniowej, no chyba że nie wspominało się zupełnie o ataku wojsk sowieckich na II RP. Ten wątek można pominąć, bo przecież nikt z chcących robić karierę historyków (i próbujących zachować rzetelność) nie mógł dochodzić do pełni prawdy. Jednak w swojej warstwie narracyjnej książka całkiem przyjemna. Ale nie porywająca, byłbym pewnie zachwycony czytając ją w czasach młodzieńczych, ale teraz mój gust jest już bardziej wysmakowany. Książka zawiera sporo wspomnień żołnierzy uczestniczących w czasach walk co czyni ją plastyczną i przybliża tamte wydarzenia. Całość jest zaprezentowana chronologicznie. Książka raczej dla początkujących.
Bzura 1939 Tadeusz Jurga
6,2
Książka nie jest typowym Hb-kiem. Większość treści to opis walk w czasie bitwy pod Bzurą. Przypomina to bardziej zbiór wspomnień niż porządnego HB-ka. Wspomnienia są jednak ciekawe jednak jeśli chce się poczytać coś więcej o tej bitwie polecam szukać innych publikacji. Z wad należy też wymienić, brak jakiego kol wiek zestawienia sił walczących stron, dopiero w czasie czytania pojawiają się różne związki taktyczne ale bez szczegółów. Dużym minusem jest też jedna mapa na której naniesiona wszystkie działania przez co mapa jest bardzo nieczytelna. Widać też że książka pisana była za czasów poprzedniego ustroju, nie jest to jednak zbyt nachalne i można to "strawić".