Boża Opatrzność

Wydawnictwo: Vox Domini
83-86092-89-0
filozofia, etyka
Kasia P

Nowa książeczka Cataliny ma podtytuł "Jasna wizja śmierci" i napisana została tuż po śmierci jej brata i matki. Zawiera piękne pouczenie Jezusa o tym, jaką wartość ma towarzyszenie człowiekowi w przejściu na drugi świat oraz o tym, że życie nigdy się nie kończy...

źródło opisu: http://www.voxdomini.com.pl/of_ks/opatrznosc.html

źródło okładki: http://www.petlaczasu.pl/cataliny-rivas/b05034409

Przemysław Zyra | 2015-06-24
Przeczytana: 23 czerwca 2015

Krótka książeczka mówiąca o dwóch ważnych aspektach. Pierwsza cześć to opowiadanie o śmierci. Autorka opisuje śmierć swojej matki i brata. Po jakimś czasie dzięki Łasce Bożej ma okazje zobaczyć śmierć swojej matki z perspektywy nadprzyrodzonej. Widzi więc świętych, aniołów i Matkę Boską. Dla porównania, że nie każda śmierć wygląda tak samo widzi śmierć osoby nieprzygotowanej i nie żyjącej w stanie Łaski.

Druga część książeczki to opis spowiedzi i ukazanie jak jest ona ważna. Część z tych opisów została wykorzystana i zobrazowana w filmie animowanym "Największy z cudów" mówiącym o Mszy Świętej. Warto przeczytać, by lepiej rozumieć ten sakrament i umiejętniej do niego przystępować.

Żółw-w-filiżance | 2012-09-23
Przeczytana: 23 września 2012

Pierwsza część "Bożej Opatrzności" dotyczy roli modlitwy przy osobie umierającej i tego, jak nasza wiara (lub jej brak) wpływa na przebieg naszej śmierci. Lektura jest poruszająca i skłania do rozmyślań... Na pewno każdy chciałby odchodzić w tak spokojny sposób jak matka autorki, a trzeba na to "pracować" całe życie przez pogłębianie swych osobistych więzi z Bogiem. Autorce jak zwykle udaje się zachęcić czytelnika do doskonalenia się w tej kwestii.

Fragment dotyczący sakramentu spowiedzi to to samo świadectwo, które zostało umieszczone w "Tajemnicy spowiedzi i Mszy Św.", co oczywiście nie wpływa na jego jakość. Bardzo pomocna lektura przed spowiedzią, pomaga odczuć, że w istocie grzechy wyznajemy przed samym Chrystusem i zachęca do dobrego przygotowania się do tego momentu.

Polecam wszystkim pragnącym znaleźć inspirację i pomoc na drodze pogłębienia swoich przeżyć duchowych w Kościele. Książeczki są krótkie, napisane przystępnym językiem i bardzo treściwe!

Melania | 2012-01-28
Na półkach: Przeczytane, Religia
Przeczytana: 28 stycznia 2012

W tej książeczce Catalina Rivas opisuje śmierć matki i brata wraz z mistycznymi przeżyciami jakie temu towarzyszą. Doskonale ukazana jest siła modlitwy wstawienniczej oraz modlitwy przy umierającym. Śmierć ukazana jest jako koniec cierpienia i przejście do czegoś wspanialszego - życia wiecznego.

Druga część wprowadza na w tajemnicę spowiedzi. Ukazuje nam jak ważne jest skupienie, dobre przygotowanie do niej, a nade wszystko modlitwa o pomoc do Nieba. W każdym przypadku w rolę kapłana wciela się sam Chrystus, który udziela rozgrzeszenia.

"Boża Opatrzność" jest wzruszającym świadectwem, które skłania do refleksji nad swoim całym życiem, wartością dotychczasowych spowiedzi oraz uczestnictwem w niedzielnych mszach świętych.

Odzio | 2018-12-16
Przeczytana: 16 grudnia 2018

Krótka książeczka napisana przez współcześnie żyjącą boliwijsą mistyczkę Catalinę Rivas.
Idealna lektura w Adwencie - okresie przed Bożym Narodzeniem, jako dobre przygotowanie do spowiedzi. To właśnie spowiedź oraz śmierć są dwoma podstawowymi tematami tej książeczki.

Krzysztof Bilski | 2012-02-23
Przeczytana: 22 lutego 2012

Chodzi o książkę tej autorki pod tytułem "Wizja tego co się dzieje podczas śmierci"

MariuCH | 2019-02-20
ylun | 2019-01-09