Najnowsze artykuły
- ArtykułyKrzysztof P. Czyżewski, autor i prawnik: Pisanie prawnicze i powieściowe to dwa osobne światyLubimyCzytać1
- ArtykułyCo czwarty Polak pobiera e-booki i audiobooki z nielegalnych źródeł. Ta kampania ma to zmienićLubimyCzytać40
- Artykuły10 najlepszych książek września. Powrót króla kryminałuAnna Sierant7
- ArtykułyPewne sekrety zabierzemy do grobu. Stefan Ahnhem o twórczości, życiu i planach na kolejne lataEwa Cieślik4
Popularne wyszukiwania
Polecamy
Thomas J. Craughwell
Źródło: http://www.imagecatholicbooks.com/interview-thomas-j-craughwell-talks-about-st-peters-bones/
6
6,7/10
Urodzony: 11.07.1956
Najpopularniejsza książka
Święci nie-święci. O nicponiach, rzezimieszkach, oszustach i wyznawcach szatana, którzy jednak zostali świętymi
6,4 z 39 ocen
75 czytelników 12 opinii
Ten autor nie ma jeszcze opisu. Jeżeli chcesz wysłać nam informacje o autorze - napisz na: admin@lubimyczytac.pl
6,7/10średnia ocena książek autora
77 przeczytało książki autora
47 chce przeczytać książki autora
1fan autora
Zostań fanem autoraSprawdź, czy Twoi znajomi też czytają książki autora - dołącz do nas
Książki i czasopisma
- Wszystkie
- Książki
- Czasopisma
The War Scientists. The brains behind military technologies of destruction and defense
Thomas J. Craughwell
8,0 z 2 ocen
2 czytelników 2 opinie
2010
Jak najazdy barbarzyńców ukształtowały współczesny świat?
Thomas J. Craughwell
6,8 z 8 ocen
19 czytelników 1 opinia
2009
Święci nie-święci. O nicponiach, rzezimieszkach, oszustach i wyznawcach szatana, którzy jednak zostali świętymi
Thomas J. Craughwell
6,4 z 39 ocen
75 czytelników 12 opinii
2007
Święci na każdą okazję. 101 najskuteczniejszych niebiańskich patronów
Thomas J. Craughwell
0,0 z ocen
2 czytelników 0 opinii
2006
Najnowsze opinie o książkach autora
Święci nie-święci. O nicponiach, rzezimieszkach, oszustach i wyznawcach szatana, którzy jednak zostali świętymi Thomas J. Craughwell
6,4
Książka której byłam bardzo ciekawa, a ostatecznie zawiodłam się. Już na pierwszych stronach autor (a może tłumacz na język polski?) popełnia niedopuszczalny błąd: wyjaśnia, że Jezus Chrystus po śmierci zstąpił jak mówi się w modlitwie "DO PIEKŁA" (miejsce potępionych).
Otóź, Jezus zstąpił jak mówi się w modlitwie "DO PIEKIEŁ" (szeol, miejsce zmarłych, otchlań, także stan śmierci, wstąpienie do królestwa śmierci) a to zasadnicza różnica. Są to dwa odrębne, biblijne miejsca. Słowa podobne, ale jeśli piszemy książkę o tematyce religijnej to nie powinniśmy popełniać takich błędów.
Książka nie ma Imprimatur Kościoła, a wydawnictwo Esprit kolejny raz już pokazało jak bardzo zależy im na sprzedaży, a niekoniecznie na rzetelnej wiedzy czytelników.
Oprócz powyższego, książka zawiera opisy historyczne, jak i legendy o świętych i ich dążeniu do świętości. Mamy tutaj pokaźne, nieznane często współczesnym grono świętych: Mateusza, Dyzmy, Kaliksta, Hipolita,Krzysztofa, Pelagii, Genezjusza, Mojżesza Etiopskiego, Fabioli, Augustyna, Alipiusza, Patryka, Marii Egipcjanki, Kolumbana, Olgi, Włodzimierza, Olafa, Tomasza Becketa, Franciszka z Asyżu, Idziego z Portugalii, Małgorzaty z Cortony, Anieli z Foligno, Ignacego Loyla, Jana Bożego, Kamila de Lellis, Filipa Howarda, Piotra Clavera i Mateusza Talbota.
Nie jest to pozycja naukowa, więc do wielu dalszych kwestii można się przyczepić.
Z książki można wynieść morał taki (co było też celem autora),że każdy człowiek może zostać świętym, niezależnie jaka była jego przeszłość. Ważne jest opamiętanie się czy nawrócenie i życie w przyjaźni, wierze i miłości do Boga i ludzi i Kościoła (wraz z jego sakramentami).
Jak najazdy barbarzyńców ukształtowały współczesny świat? Thomas J. Craughwell
6,8
Na pochwałę w tej książce zasługuje na pewno szata graficzna. Bo mnóstwo tu kolorowych grafik, stanowiących interesujące tło do opisywanych wydarzeń. Szkoda tylko, że brak konkretnych źródeł tych grafik - pozwalałoby to zweryfikować, czy rzeczywiście przedstawiają one to, do czego przypisał je autor. A w kilku przypadkach mam wątpliwości...
Tym bardziej, że tekst naszpikowany jest błędami merytorycznymi. Nie wiem, czy wynikają one z niechlujności wydawcy, tłumacza, czy może są wynikiem błędu autora. Bez względu na przyczynę, podważają one znacznie wiarygodność całego tekstu i jego wartość naukową. Oczywiście, to nie jest praca badawcza, ale wydawnictwo popularnonaukowe. Niemniej jednak nie powinno tu być błędów, które w trakcie lektury wyłapie nawet laik, nie posiadający jakiejś szczególnej wiedzy o opisywanych wydarzeniach.
Ogólnie pomysł ciekawy: pokazać, że najazdy barbarzyńskich ludów: Gotów wszelkiej maści, Hunów, wikingów i Mongołów przyniosły nie tylko zniszczenie i masakry ludności, ale że ukształtowały współczesny obraz świata. I były swoistym zastrzykiem świeżej krwi w system kultury europejskiej, która w niektórych swych aspektach zaczęła ulegać degeneracji. Gorzej jednak z wykonaniem, choć książka na pierwszy rzut oka prezentuje się ambitnie. Można poczytać, ale na pewno nie traktować tej pozycji jako źródła rzetelnej informacji.