Morska przygoda Nim

Tłumaczenie: Gabriela Jaworska
Wydawnictwo: Zielona Sowa
Nim at Sea

Nim mieszka na cudownej wyspie otoczonej błękitnymi wodami oceanu wraz z tatą Jackiem, zabawną iguaną o imieniu Fred, lwicą morską zwaną Selkie i nową przyjaciółką Alex Rover. Jest wolna jak ptak i za żadne skarby świata z nikim by się nie zamieniła. Kiedy jednak Alex odlatuje bez pożegnania, a Selkie zostaje schwytana przez podejrzaną załogę statku wycieczkowego, Nim postanawia zaryzykować...

Kiedy jednak Alex odlatuje bez pożegnania, a Selkie zostaje schwytana przez podejrzaną załogę statku wycieczkowego, Nim postanawia zaryzykować wszystko, aby je odzyskać. Niebezpieczna misja ratownicza zaprowadzi ją w odległe strony, aż do Nowego Jorku. Na szczęście ma przy sobie Freda i dwójkę nowych przyjaciół.

Nowa, pwłna niezwykłych przygód powieść Wendy Orr, autorki wielu obsypanych nagrodami książek dla młodych czytelników, między innymi zekranizowanej Wyspy Nim

źródło opisu: Zielona Sowa,2008

źródło okładki: zdjęcie autorskie

Donnas | 2011-07-11
Przeczytana: 11 lipca 2011

Całkiem fajna,sympatyczna książka, szybko się czyta. Polecam, jeśli ktoś chce znaleźć się w innym, spokojnym świecie ;)

Basia Łęcka | 2013-12-23

Ta czesc jest troche gorsza od poprzedniej.
W Morskiej przygodzie Nim dziewczynka trafia na statek turystow Troppo aby uratowac swoja przyjaciolke lwice morska Selkie.
Oprocz tego jej dorosla juz przyjaciolka Alex Rover opuszca wyspe po klotni z Nim.

Dunya | 2013-07-06
Przeczytana: 08 czerwca 2007

Druga część przygód Nim i jej zwierzęcych przyjaciół. Odrobinę dłuższa od pierwszej części. Polecam przeczytać obie.

Karo7even | 2012-07-14

Miła, lekka książka o przygodach Nim. Szybko i przyjemnie się czyta, dobra dla dzieci i młodzieży :)

Alex | 2013-07-15
Przeczytana: 2010 rok

Bardzo dobra książka. Jeśli chcesz się przenieść w inny spokojniejszy świat to polecam!

Beata Woźniak | 2014-08-24
Przeczytana: 24 czerwca 2011