Dwa ciała króla : studium ze średniowiecznej teologii politycznej

Wydawnictwo: Wydawnictwo Naukowe PWN
The King's Two Bodies: A Study in Mediaeval Political Theology
978-83-01-15220-8
historia

Jedna z najsłynniejszych i najbardziej nowatorskich monografii historycznych pióra wybitnego mediewisty. Przedmiotem zainteresowania autora jest ewolucja w postrzeganiu osoby monarchy. W sposób niezwykle wyważony i szczegółowy opisuje proces kształtowania się idei państwa jako tworu wiecznego i nieśmiertelnego. Lektura książki jest prawdziwą ucztą intelektualną dla wszystkich czytelników zainteresowanych problematyką średniowiecza.

źródło opisu: nota wydawcy

źródło okładki: Wydawnicto PWN