Nietzsche. Filozofia interpretacji

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Horyzonty nowoczesności". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Universitas
Nietzsche, filozofia,
popularnonaukowa
hunter

Jest to bodaj najobszerniejsza i najbardziej wnikliwa interpretacja filozofii Nietzschego w języku polskim.

marianna | 2013-05-07

1. Markowski zbiera tu masę zagranicznych, nieznanych w Polsce opracowań, i przedstawia dość (powtarzam, jak na rodzime warunki)wykładnię. Bardzo potrzebna rzecz, rzetelna i systematyczna.
2. Można się z Nietzschem Markowskiego nie zgadzać, a nawet należy: dość brawurową polemikę przeprowadziła Bielik-Robson (esej w jej książce "Romantyzm - niedokończony projekt") i dotyczy ona w grucnie rzeczy zagadnienia witalizmu. Nietzsche Markowskiego jest filozofem retoryki, czytania i pisma, nie ma w nim miejsca na wolę życia, wolę mocy, które stają się w wykładni Markowskiego jedynie metaforami.

Książka bardzo, bardzo przydatna.

Mimetyczka | 2015-02-28
Na półkach: 2015, Przeczytane