Krajobraz męskiej duszy

Tłumaczenie: Marcin Michalski
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Psychologia i wiara". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: W drodze
Männerseelen. Ein psychologischer Reiseführer
978-83-7033-708-7
męskość
Karol

O męskich lękach i pragnieniach, troskach i tęsknotach, w publicznych dyskusjach zazwyczaj się nie mówi. Często wynika to z ukrytego założenia, że takie głębsze odruchy u mężczyzn prawie nie występują. W swojej książce Björn Süfke rysuje precyzyjną mapę męskiej duszy, na krórej ujmuje całą rozległość i różnorodność krajobrazu męskiej duszy. "Wciąż w znacznej mierze pozostaje zagadką, jak my,...

"Wciąż w znacznej mierze pozostaje zagadką, jak my, mężczyźni, naprawdę się czujemy, co odczuwamy w środku – czasami skrywając to w głębi duszy – co kochamy i co sprawia nam cierpienie, jakie są nasze pragnienia i co wprawia nas w rozpacz, co nas przerasta i co nas zachwyca, co nas przeraża i co nas (także w znaczeniu niezwiązanym z seksem) podnieca." (fragment książki)

Björn Süfke jest psychologiem i psychoterapeutą. Mieszka i pracuje w Bielefeld. Specjalizuje się w psychoterapii mężczyzn. Jest autorem wielu publikacji na ten temat.

źródło opisu: www.wdrodze.pl

źródło okładki: Merlin.pl

Karol | 2011-03-05
Przeczytana: 05 marca 2011

Dostałem tę książkę od dziewczyny. I się ucieszyłem, bo pochodzi z mojej ulubionej serii "Psychologia i wiara" wydawnictwa "W drodze", a przeczytałem też inną książkę o mężczyznach z tej serii: "Dzikie Serce" Johna Eldredge'a, która bardzo mi się spodobała. Ale jednocześnie w głębi się oburzyłem i zasmuciłem, bo skoro dostaję od dziewczyny książkę o męskości, to znaczy że z moją męskością pewnie jest coś nie tak... "Krajobraz męskiej duszy"... A co tam jakiś Bjorn może wiedzieć o duszy? Przecież duszę zna tylko Bóg!

Ale w końcu zabrałem się za tą książkę. Chyba najbardziej z ciekawości: co się we mnie kryje? Czemu czasem ogarnia mnie znudzenie, zniechęcenie, apatia? Dlaczego przestaję poprawnie funkcjonować?

Książka uświadomiła mi coś tak oczywistego, że byłem w szoku: mężczyzna ma uczucia! I to nie tylko wtedy, kiedy jest z czegoś zadowolony, gdy kogoś lub czegoś pożąda, albo gdy się na kogoś gniewa lub wścieka.

Kobiety też znajdą w niej dużo wiedzy. Odpowiedzią na pytanie...

napbook | 2016-01-16
Szymon Gurbisz | 2015-10-31