Homoseksualizm i nadzieja : psycholog opowiada o leczeniu i przemianie

Tłumaczenie: Marek Sobieszczański
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Biblioteka Frondy". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Fronda
Homosexuality and Hope
83-911097-0-4
ania_och

W czasach, gdy propaganda homoseksualizmu upiera się, że homoseksualizm jest normalny, a styl życia gejów radosny, jeden z najwybitniejszych europejskich psychoterapeutów proponuje słowo nadziei - i prawdy. Homoseksualizm nie jest uwarunkowany genetycznie - pisze Gerard van den Aardweg - a styl życia gejów nie jest drogą, którą homoseksualiści muszą podążać. Rosnący zbiór dowodów pokazuje, że homoseksualizm jest zakorzeniony w problemie psychicznym, który można z powodzeniem leczyć. Jest nadzieja dla nieszczęśliwych homoseksualistów, którzy pragną przemiany.

Dr van den Aardweg, psycholog holenderski z wieloletnim doświadczeniem klinicznym, oferuje swoją analizę w czasach, gdy pracownicy poradni, pastorzy i sami homoseksualiści są przygotowani do nowego podejścia. Z jednej strony uznajemy, że orientacja homoseksualna jest głęboko zakorzeniona i że homoseksualistom nie można po prostu kazać się zmienić. Z drugiej strony, kryzys wywołany przez AIDS i neurotyczne cierpienie tak wielu homoseksualistów powodują, że nie chcemy już dłużej akceptować stylu życia homoseksualistów na warunkach proponowanych przez homoseksualistów wojujących.

Dr van den Aardweg umieszcza homoseksualizm w nowym istotnym kontekście - kontekście nadziei na przemianę. Nakreśla tryb leczenia, ilustrowany analizami przypadków, który dla większości okazał się skuteczny. Leczenie wymaga poważnego zaangażowania czasu i energii, a szczególnie cierpliwości i ciężkiej pracy ze strony samego homoseksualisty. Lecz w wielu przypadkach okazało się, że prowadzi on homoseksualistę do pełnej orientacji heteroseksualnej.

Dr van den Aardweg ma stopień doktora psychologii, nadany przez Uniwersytet Amsterdamski i uczył na uniwersytetach w Holandii i Brazylii. Prowadził wykłady w Europie i Stanach Zjednoczonych, i publikował prace w magazynach naukowych po obu stronach Atlantyku. Aktualnie praktykuje psychoterapię w Overveen w Holandii, specjalizując się w leczeniu homoseksualizmu.

[Fronda, 2006]

Kaloryfer | 2015-03-05
Przeczytana: 2012 rok

Książka dla osób zmagających się z niechcianymi odczuciami homoseksualnymi. Autor nie jednej ksiązki popartej wieloletnią praktyką terapeutyczną podaje w tej pozycji jedną (moim zdaniem) z najbardziej kluczowych metod pracy nad niedojrzałym ego. Z jego obserwacji wynika, że poprzez metodę hiperdramatyzacji i ośmieszenia swojego "obrazu małego, biednego dziecka" osoba "notorycznie pokrzywdzona" lub odwrotnie -niesłusznie przekonana o swoich zasługach -może bez (wcześniejszej) egzaltacji przyjrzeć sie swoim zachowaniom. Taka umiejętność pozwala na życie w prawdzie. Wyolbrzymione w głowie cechy -pozbawione złudzeń- zaczynają topnieć. Warto

CrAxMaN | 2016-10-23

Książkę zacząłem czytać jako zwolennik tolerancji homoseksualistów oraz z poczuciem, że homoseksualizm nie jest chorobą i nie da się tej przypadłości korygować. Autor tej książki przekonuje czytelników oraz osoby dotknięte tym problemem, że homoseksualizm można leczyć! A co najważniejsze, że należy do grupy zaburzeń emocjonalno-psychicznych, nazywanych przez autora 'nerwicą homoseksualną'. Jeżeli chodzi o mnie autor mnie przekonał, że można polepszyć trudne życie homoseksualistów!

Agnieszka | 2013-04-05
Przeczytana: 05 kwietnia 2013

"Wiele można osiągnąć przy dobrej woli, szczerości i wytrwałości"

Ciekawa książka ukazująca podłoże występowania homoseksualizmu oraz drogi nadziei, wyjścia.

Sakartwel | 2016-05-30
Lilith123 | 2016-04-11