Rzeka

Tłumaczenie: Elżbieta Smoleńska
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Edukacja dla bezpieczeństwa". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Zysk i S-ka
The River
978-83-7506-584-8
obyczajowa, miłość, przyroda, humor
Superchrupka

Wspaniała lektura dla wszystkich, którzy marzą o lepszym życiu… Kiedy Philippa Forrester, znana prezenterka telewizyjna, po raz pierwszy spotkała Charliego, autora zdjęć do filmów przyrodniczych, nic między nimi nie zaiskrzyło. Ona uznała go za zarozumialca, on ją za arogantkę. Zakochali się w sobie trochę później, gdy głodni, spragnieni i zziębnięci przez wiele godzin tkwili w ulewnym...

Wspaniała lektura dla wszystkich, którzy marzą o lepszym życiu…

Kiedy Philippa Forrester, znana prezenterka telewizyjna, po raz pierwszy spotkała Charliego, autora zdjęć do filmów przyrodniczych, nic między nimi nie zaiskrzyło. Ona uznała go za zarozumialca, on ją za arogantkę. Zakochali się w sobie trochę później, gdy głodni, spragnieni i zziębnięci przez wiele godzin tkwili w ulewnym deszczu na małej i pozbawionej jakichkolwiek wygód łodzi.

Rzeka to przezabawna opowieść o ich przeprowadzce z Londynu na głęboką angielską wieś. Pod wpływem impulsu kupują stojący nad rzeką dawny dom młynarza i od pierwszej chwili zakochują się w tym miejscu. Stają się świadkami codziennego życia zimorodków, norek i ptactwa wodnego. A ich radość nie ma granic, gdy pewnej nocy widzą tuż obok swojego domu wydrę – zwierzę od dawna nie widywane w tych okolicach. Postanawiają nakręcić o wydrach film. W tym samym czasie muszą urządzić do końca dom, rodzi im się dziecko, nie rezygnują też z dotychczasowej pracy. I są nieco zdziwieni, kiedy okazuje się, że nie wszystko idzie tak łatwo i prosto, jak na początku myśleli…

źródło opisu: Wydawnictwo Zysk i S-ka, 2011

źródło okładki: http://www.sklep.zysk.com.pl

Myokolove | 2016-09-12
Przeczytana: 11 września 2016

Na książkę trafiłam przypadkiem - nie przypadkiem :) ale od pierwszych zdań polubiłam język pisany autorki. W bardzo szczery i przezabawny sposób przedstawia z jednej strony kulisy powstawania filmu przyrodniczego, który stworzyła wraz ze swoim mężem, z drugiej strony pokazane jest życie rodziny, w której bezpieczne granice " wpłynęła" rzeka wraz z całym naturalnym bogactwem. Uroczo przedstawiony synek, którego pierwsze słowo wypowiedziane w życiu to wydla :) przezabawny opis "darów powodzi" str.147 i wzruszająca mnie jako czytelniczkę wytrwałość i ogromna miłość do tej ruchomej części natury - rzeki oraz szczegóły związane z technicznymi smaczkami operatora kamery sprawiły, że przeczytałam ją zanurzając się w treść po czubek głowy :). Gorąco polecam, na pewno wrócę ponownie do tej książki i kupię komuś w prezencie.

BeataBe | 2012-06-04
Przeczytana: 04 czerwca 2012

Trudno tę książkę nazwać powieścią, bo wg mnie jest to książka przyrodnicza. O życiu wydr, zimorodków, pardw... Oraz o fotografowaniu ich i kręceniu o nich filmów. Okładka książki trochę czytelnika oszukuje, bo spodziewałam się raczej powieści o życiu ludzi w młynie nad rzeką.
Dla miłośników filmów przyrodniczych - tak.
Dla miłośników powieści - nie.

Urszula | 2014-10-15

Przeczytałam połowe książki-po prostu nie podoba mi się.

Turniquet 92 | 2014-09-13

Książka bardzo przyjemna. Opowiada o małżeństwie przyrodnikow .Postanawiają oni nakręcić film o wydrach.W między czasie jest cała masa małżeńskich zawirowań, para doczekuje się potomka i kupuje dom nad rzeką Bardzo fajna książka, czasami zdarza się ze akcja jakby zwalnia i niezbyt wiele sie dzeje, jak to w domku nad rzeką. Tym co lubią takie sielankowe, wiejskie klimaty powinna się podobać. Mnie się czytało całkiem przyjemnie.

Monika | 2015-11-17
Przeczytana: 2011 rok

Zdecydowanie nie moje klimaty. Przeczytałam, ale szału nie było. Książka na pewno będzie miała wielu zwolenników, ale ja do nich nie należę.

beataj | 2011-09-12
Przeczytana: 11 września 2011

Sympatyczna, ciekawa i dobrze napisana, szczególnie polecam miłośnikom przyrody.

salcella | 2012-09-07
Przeczytana: 30 lipca 2012

Byłam pewna, że książka mi się spodoba, ale niestety spotkało mnie rozczarowanie. Okazała się okropnie nudna! Zdecydowanie nie polecam. Trudno mi było zmusić się do dalszej lektury, prawdopodobnie spowodowane jest to tym, że gustuję w innym stylu.

Paula | 2012-07-23
Przeczytana: 21 lipca 2012

Sympatyczna opowieść, tylko troszkę nudnawa, choć były fragmenty, które mnie bardzo zainteresowały.

asia305 | 2014-04-23

Bardzo przyjemna książka!